mehmet ergün imza

Araştırmacılar: “Dünya, İlk Gelişim Aşamalarında Cehennem Gibiydi”

arastirmacilar-dunya-ilk-gelisim-asamalarinda-cehennem-gibiydi

2019-03-17

Araştırmacılara göre gezegenimiz ilk ortaya çıktığında oldukça sıcak, magma okyanuslarına sahip devasa bir yanan kayadan ibaret imiş. Dünyanın bütün okyanuslarının magmadan oluştuğunu, topraklarda hiç yeşillik olmadığını ve bütün gezegenin dumanla kaplı olduğunu düşünün. Gelişim çağındaki Dünya’ya hoş geldiniz. Dünya bir canlı olmadığı için bu durumun sebebi tabii ki büyüme sancısı ya da ergenlik değil. Aşağı yukarı Mars büyüklüğünde bir gök cismi ile çarpışan gezegenimiz, o olaydan sonra adeta cehenneme dönmüş. Araştırmacılara göre olay o kadar büyük bir olay ki Ay’ın oluşumu da bu olaya bağlanıyor. Christian Maas yönetimindeki bir ekibin yaptığı araştırma bu bulguları ortaya çıkarırken, Dünya’nın geçmişi hakkında da bilgiler verdi. Birkaç bin kilometre derinliğe sahip olan magma okyanusu binlerce yılda soğurken, Dünya’nın dönme hareketi de bu süreçte soğuma işlemine yardım etmiş. Araştırmacılar bu durumu, yer kabuğundaki en yaygın mineral olan silikatı inceleyerek ve silikatın kristalleşme sürecini modelleyerek yaptı. Soğuma sürecinin ise binlerce, hatta milyonlarca yıl sürmüş olabileceği kaydedildi. Devamı »

Kadına şiddet durdurulamıyor!

kadina-siddet-durdurulamiyor

2014-12-15

Ayrı yaşadığı eşini sokak ortasında bıçaklayıp kaçtı. Devamı »

ALANYANIN HAFIZA KARTIDIR MUHTARIMIZ

alanyanin-hafiza-kartidir-muhtarimiz

2014-03-25

Bir kente yerleşmek için geldiğinizde tanıştığınız ilk kişidir Muhtar..Ben de Alanyaya ilk geldiğimde tanıştım Şekerhane Mahallesi Muhtarı Mehmet Yenialp'le.. Devamı »

GÜNÜN KÖŞE YAZISI

ASMİMETRİK SAVAŞIN KODLARI..HEM İÇERDEN HEM DE DIŞARDAN SALDIRI ALTINDAYIZ.

mehmet ergün

ERDOĞAN’ın bugün ‘ÜLKEMİZ ASİMETRİK SAVAŞ İÇİNDE OLUP EĞER BİR OLMAZSAK YENİDEN SEVR ŞARTLARI OLUŞUR ’ açıklamasını takip eden saatlerde AKP’li Rize belediye başkanının kent meydanından ATATÜRK heykelini kaldırtması ülkemizin sadece ERDOĞAN’ın belirttiği gibi dışardan asimetrik savaşın değil içerden de asimetrik saldırılarla karşı karşıya kaldığını göstermesDevamı »

Tarih: 22-12-2016 18:01

TWITTER Bizi takip edin..