Kaymakam Tanrıseven'den Tıp Bayramı Mesajı

Kaymakam Tanrıseven'den Tıp Bayramı Mesajı
Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, 14 Mart ''Tıp Bayramı'' ile ilgili mesaj yayınladı.

Kaymakam Hasan Tanrıseven'in mesajı şöyle: "Ülkemizde 1919 yılından bu yana 14 Mart Günü “Tıp Bayramı” olarak kutlanıyor. Yaşam için temel şart ve Anayasal bir hak olan sağlıklı yaşam hakkı, insan hayatına verilen önemin bir göstergesidir. Çağdaş dünyada vatandaşlarımızın sağlık ihtiyaçlarını karşılamak için son yıllarda sağlık hizmetleri alanında ülkemizde önemli adımlar atılmıştır.

İnsan sağlığının korunması, mevcut sağlık sorunlarının giderilmesi yönünde tıp alanında gelişmeler yaşanırken, sağlıklı bireylerin yetişmesi için toplumun her kesimine büyük sorumluluklar düşmektedir. Elbette en büyük görev ve sorumluluk da doktorlarımızla beraber sağlık çalışanlarımızındır.

Böylesi zor ama onurlu ve kutsal bir mesleği üstlenmiş olan hekimlerimizin, sağlık çalışanlarımızın, gece gündüz her yerde ve her koşulda büyük özveriyle görev yaptıkları kuşkusuzdur.

Bu düşüncelerle, toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi adına fedakarca hizmet veren değerli hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramı’nı kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum."