whatsapp
Öne Çıkanlar Cinayet alanya son dakika alanya ASMEK Kayıtlarına Yabancı İlgisi Finans

Bu haber kez okundu.

Başhekim Taşınma Sürecini Anlattı

Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) üyeleriyle kahvaltıda bir araya geldi. ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ni tanıtan kahvaltıya ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Tevfik Yazan, ALKÜ Rektör Yardımcısı ve Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Güneş, Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan vekili ve AGC Başkanı Mehmet Ali Dim, AGC Başkan Yardımcısı Rıza Yanık ile Alanya’da faaliyet gösteren yazılı ve görsel basın kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Toplantıda konuşan AGC Başkanı Dim, "Artık Alanya'nın bir devlet üniversitesi ve donanımlı bir hastanesi var. Yıllardır siyasilerin vaat ettiği hastane açıldı. Emeği geçenleri kutluyorum" diyerek bu yatırımların Alanya için önemine dikkat çekti. 

‘SAĞLIK HİZMETİ KESİNTİYE UĞRAMADI’
ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Yazan ise, ALKÜ ile imzaladıkları ortak kullanım protokolünün ardından hastaneyi üniversiteyle birlikte kullanmaya başladıklarını belitti. Yazan, “Bunun bize büyük katkısı oldu. Bir süredir hastanenin açılmasını bekliyorduk. Mevcut hastanenin yetersizliği verilen hizmeti olumsuz etkiliyordu. Hastane bir ev taşımaya benzemez. Fiziki aparatların çoğu taşındı. Yatan hastaların yoğun bakım dahil taşınma işlemleri başladı. Burada bir hastanın burnu dahi kanamadı. 300'e yakın hastayı kimsenin kılına zarar vermeden taşıdık. Bu bir gün içinde oldu. Türkiye'de bunun örneği yok. Sağlık hizmeti kesintiye uğramadı. 417 yatakla hizmete başladı. İlk gün 450 hastaya hizmet verdik” şeklinde konuştu. 

‘ALANYA SAĞLIK TURİZMİNİN MERKEZİ OLACAK’
Basın mensuplarının sağlık turizmine yönelik sorularını da yanıtlayan Yazan, "Sağlık turizminde bir federasyon kurduk. İlk sağlık turizmi araştırma ve uygulama merkezini oluşturduk. TURSAF olarak da müthiş bir kazan kazan politikası güttük. Alanya ve turizm için çalışmaya devam ediyoruz. Yurt dışından farklı doktor gruplarını getireceğiz. Yurt dışından hastalar, tatile gelenler tedavi olmak için direkt Alanya'ya gelecek. Onlara vereceğimiz uygun imkanlarla onlar bizim reklamımızı yapacak. Karşılıklı mutabakatlar sağlandı. Türk cumhuriyetleri, Orta Doğu ve MENA ülkelerini ülkemize çekmek için çalışmalarımız devam ediyor. Federasyonun bu toplantılarını rapor haline getirip muhatap bakanlıklara sunulacak. Alanya'yı sağlık turizminde merkez haline getirmek için çalışacağız" dedi.

YANIK ÜNİTESİ YOLDA
ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin bünyesine yanık ünitesi kazandırmak için gerekli başvuruları yaptıklarını belirten Yazan, 
“Hastanemizde ayrıca organ nakli de olacak. Organ nakli başladığında ambulans helikopter de hizmete girecek” diye konuştu. 

‘KAZANAN ALANYA OLDU’
ALKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güneş de, "Hem ALKÜ hem hastane kazandı ama asıl kazanan Alanya oldu. 42 öğretim görevlimiz var. Tıp Fakültesi çok daha hızlı büyüyor. Eylül ayında hemşirelik bölümünü açacağız. Fizyoterapi ve tıbbi laboratuvar teknikleri bölümü açacağız. Eylülde Diş Hekimliği Fakültesi'ni de hayata geçirmek istiyoruz. Alanya burada bir sağlık merkezi olacak" ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner56

banner142

banner73

banner141

banner57

banner74