whatsapp
Öne Çıkanlar Cinayet ASMEK Kayıtlarına Yabancı İlgisi alanya son dakika Finans alanya

Bu haber kez okundu.

ALKÜ'de Kapalı Fıtık Ameliyatı

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Laparoskopi (Kapalı), kasık fıtığı ameliyatlarına başlandı. Fıtık cerrahisinde altın yöntem olarak geçen bu uygulamayla birlikte hasta Bedir Bozgeyik (29)’ eski sağlığına kavuştu. Ameliyatı gerçekleştiren Dr. Öğretim Üyesi Genel Cerrah Uzmanı  Hasan Çalış, hastanede   bu tür operasyonların  artarak devam edeceğini açıkladı. 
 ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi İlçeye sağlıkta yeni hizmetler sunmaya ve kazandırma devam ediyor. Kapalı kasık fıtığı ameliyatını gerçekleştiren  Dr. Hasan Çalış; “gelişen teknolojiyle birlikte hastalarımıza Laparoskopik cerrahi tekniği hizmetini sunmaktayız.  Birkaç ayrı noktadan vücuda yerleştirdiğimiz ince metal borular (trokar) sayesinde kamera yardımı ile   vücutta geniş kesiler yapmaksızın  hastalarımızı tedavi edebilmekteyiz. Çok küçük bir kesiyle yapılan  bu yöntemde  hastalarımızın  iyileşme ve hastanede kalma  süreleri de kısalmaktadır. Bizlerde artık  bu uygulamayı  hastanemizde başarılı bir şekilde  yapmaktayız.   Kapalı ameliyatlarımızın sayısı artarak devam edecektir” dedi.  
Hasta  Bedir Bozgeyik ise verilen sağlık hizmetinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti. Bozgeyik; “Doktorumun bana vermiş olduğu güven sayesinde bugün buradayım. Eski sağlığıma  hızlı bir şekilde kavuştum. Gösterilen ilgi ve sağlık  hizmetinden dolayı emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner56

banner142

banner73

banner141

banner57

banner74