Rus Öğrenciler Danslarıyla Alkış Topladı

Rus Öğrenciler Danslarıyla Alkış Topladı
Alanya’da faaliyet gösteren Rus okulu Klassika-M’nin öğrencileri Alanya Kültür Merkezi’nde Türk ve Rus misafirlere keyifli saatler yaşattı.

Alanya"da faaliyet gösteren Rus okulu Klassika-M"nin öğrencileri Alanya Kültür Merkezi"nde Türk ve Rus misafirlere keyifli saatler yaşattı.

Alanya"da bulunan 6 bin 400 dairenin sahibi yerleşik yaşayan Ruslar Rusça eğitim veren Kestel bölgesinde bulunan Rus okulu Klassika-M., Rusya Zafer Bayramı kutlamasında buluştu. Alanya Kültür Merkezi"nde (AKM) yapılan etkinlikte Rus öğrencileri şiir ve şarkı dinletisi, dans ve skeçlerle Türk ve Rus misafirlere keyifli saatler yaşattı.

Programa katılan Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) ve Alanya Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkan Yarımcısı Mehmet Dahaoğlu, Alanya"da 38 bin tapunun yabancının üzerinde kayıtlı olduğunu söyledi. Alanya"nın dünya barışına çok güzel bir örnek olduğunu belirten Dahaoğlu, "Güven, barış, iklim, tarih ve doğal güzelliklerinin bir araya gelmesiyle şehrimiz dünyanın en önemli turizm bölgelerinden birisi haline geldi" dedi.

Etiketler :