Alanya’da vaka sayısı yarı yarıya azaldı

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) pandemisinde alınan tedbirler ve tam kapanma sürecinde kurallara uyulması Alanya’da son 1 haftada vaka sayısını yüzde 50 düşürdü.

- Bu haber 1756 kez okundu.

Alanya’da vaka sayısı yarı yarıya azaldı

Türkiye'de ilk olarak 11 Mart tarihinde görülen ve geçtiğimiz haftalarda rekor seviyelere çıkan koronavirüs salgını etkisini hala sürdürüyor. Türkiye'de ' tam kapanma' dönemine girilmesiyle birlikte koronavirüs tedbirleri de sıkılaştırıldı. 29 Nisan tarihinde uygulamaya konulan tam kapanma sürecinde 1 hafta geride kalırken, vaka ve vefat sayılarında düşüş oluşu sevinç yarattı.

ALANYA’DA VAKA SAYISI AZALIYOR’
Alanya’da vaka sayısı son 1 haftada yüzde 50 azaldı. Vaka sayılarındaki düşüş yoğun bakımlardaki doluluğun da azalmasını sağladı. Alanya’da koronavirüs ile ilgili gelinen son durum hakkında bilgiler veren Alanya Sağlık Müdürü Dr. Nadir Aldemir, “Tam kapanmayla birlikte Alanya’da vaka sayıları son 1 haftada yüzde 50 azaldı. Vaka insidansı 250'lerden 121'e düştü. Türkiye’de şu anda görülen koronavirüs vakalarının yüzde 95’i İngiltere mutasyonlu. Yoğun bakımlarda herhangi bir yoğunluk yok. Bugün Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 12 yoğun bakım hastamız var" dedi.

.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Alanya Gazetesi Alexa