BELEDİYE VE KENT KONSEYİ, 19 MAYIS’TA FENER ALAYI DÜZENLİYOR

BELEDİYE VE KENT KONSEYİ, 19 MAYIS’TA FENER ALAYI DÜZENLİYOR
Alanya Belediyesi ve Alanya Kent Konseyi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda, geniş katılımlı bir fener alayı düzenliyor. Türk Bayrakları ve meşaleler eşliğindeki fener alayına vatandaşları ve gençler katılacak.
Alanya Belediyesi ve Alanya Kent Konseyi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda, geniş katılımlı bir fener alayı düzenliyor. Türk Bayrakları ve meşaleler eşliğindeki fener alayına vatandaşları ve gençler katılacak. Alanya Belediyesi ve Kent Konseyi işbirliğiyle düzenlenen etkinliklerle her yıl 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı coşkuyla kutladıklarını söyleyen Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan, kutlama programı hakkında bilgi verdi. Özcan, “19 Mayıs’ı bu yıl daha da kapsamlı kutlamaya hazırlanıyoruz. Programımız, Alanya Belediyesi ve Alanya Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin, 19 Mayıs Perşembe 19:30’da Atatürk Anıtı önünde düzenleyeceği fener alayıyla başlayacaktır. Türk Bayrakları eşliğindeki fener alayı ve gençlerin görev aldığı kortej, iskele yolu rıhtım üzerinden yürüyerek Belediye Arkasındaki konser alanına gelecektir. Program, gençlerin Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ve Gençliğin Ataya cevabını, okumasının ardından saat 21.10’da Ahmet Şafak Konseri ile devam edecektir” dedi.

BAŞKAN YÜCEL DAVET ETTİ

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin bu milli bayramında, tüm halkımızı ve gençlerimizi 19:30’da başlayacak “Fener Alayına” ve “Ahmet Şafak” konserine bekliyoruz” dedi.