Karma Dövüş Sanatları Balkan Şampiyonası Sona Erdi

Karma Dövüş Sanatları Balkan Şampiyonası Sona Erdi
Karma Dövüş Sanatları (MMO) Balkan Şampiyonası, Alanya'da yapıldı.

Türkler Mahallesi"ndeki bir otelde gerçekleştirilen MMO Balkan Şampiyonası"na  İran,  Azerbaycan,  Arnavutluk,  Gürcistan,  Bulgaristan,  Türkiye ve KKTC"den 450 sporcu katıldı. 2 gün süren şampiyona sonunda takım kategorisinde  Bulgaristan birinci,  Türkiye ikinci, Azebaycan üçüncü oldu.  Türkiye şampiyonayı 4 altın, 7 gümüş, 6 bronz madalyayla tamamladı.

Türkiye Mücadele Sporları ve Self Defence Federasyonu, Balkan MMA Federasyonu İkinci Başkanı Orhan Özaktı, MMA Balkan Şampiyonası"nı 2"nci defa düzenlediklerini belirtti, "Burada başarılı sporcular arasından seçilenler 7 ay sonra ABD"de yapılacak Dünya Şampiyonası"na katılarak ülkemizi temsil edecek" dedi.

Balkan MMA Federasyonu Başkanı Nedkov Stanislav, 2015 yılında MMA sporunun Balkanlar Federasyonu"nu kurduklarını aktarırken, aralık ayında da karışık dövüş sanatlarının ilk şampiyonasını düzenlediklerini vurguladı. Her yarışmanın bu sporun yayılmasında bir basamak olduğunu söyleyen Stanislav, "Balkan Şampiyonası ile daha fazla ülkeye bu sporun yayılması anlamında bir kapı açmış oluyoruz.  Türkiye,  Bulgaristan,  Arnavutluk, KKTC,  Azerbaycan,  Gürcistan ve  İran"dan katılım var. Bu da bizim için büyük bir sevinç. Katılan tüm federasyon başkanlarına teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Milli sporcu Mehmet Özer ise hedefinin ABD"de yapılacak şampiyonada iyi bir sonuç almak istediğini söyledi.