Karabükspor Başkanından Alanya'ya Büyük İtham

Karabükspor Başkanından Alanya'ya Büyük İtham
Karabükspor Başkanı Tankut'tan MHK'ya tepki '3 hamle sonra neyi planladığınızı biliyoruz'PTT 1'inci Lig'de 2'nci olarak Süper Lig'e çıkma mücadelesi veren Kardemir Karabükspor'un Başkanı Ferudun Tankut, hakem atamaları nedeniyle Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Kuddusi Müftüoğlu'na, tepki gösterdi.
Tankut, Futboldan soğuyan taraftarı statlara çekmenin yolu önce adaleti sağlamaktır dedi.

Ligin bitimine 2 hafta kala Multigroup Alanspor'un 1 puan gerisinde 3'üncü sırada yer alan Kardemir Karabükspor'un Kulüp Başkanı Ferudun Tankut, yarın oynanacak Adanaspor maçı öncesi yönetim kurulu üyeleriyle birlikte kulüp binasında basın toplantısı düzenledi. Tankut, Karabük'ün 'Alın terinin Başkenti' olarak bilindiğini, 'haram puan' peşinde olmayacaklarını söyledi. MHK'yı, hakem atamaları nedeniyle eleştiren Tankut şöyle konuştu Bu kadar kritik maçlara kimi, ne sonuç için atadığınızı, üç hamle sonra neyi planladığınızı biliyoruz. Öyle şeyler biliyoruz ki; bizim sahamızdaki kritik maça verdiğiniz hakemin aleyhimize uyduruk penaltı çaldığını, maçta skor berabere olunca kırmızı kart uydurduğunu, yetmeyip bir sonraki maça ceza sınırındaki iki oyuncumuzu dahil ettiğini biliyoruz. Aynı hakemin cezalandırılacağı yerde Süper Lig derbi maçında ödüllendirilip, 'Aferin' bile denildiğini biliyoruz. Yine adı bizde bu hakemin kritik son maç öncesi yarıştaki rakibimizin maçına atandığını, burada da aynı niyetin hasıl olması beklendiği. Evinde şampiyon olması gereken şampiyon takımın maçına isimsiz, ataması tereddütlü genç bir hakemin verilmesiyle zorlama bir son dakika penaltısı ile işinin kolaylaştırıldığı. Tüm bu olanların Alanyalı MHK Başkanı'nın ilçesinin takımı maçları öncesi oluyor olması garip değil mi Alanyaspor Kulüp Başkan'ı Hasan Çavuşoğlu'nun kardeşinin Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu olduğunu da biliyoruz.

Eleştirilerini sürdüren Tankut, sözlerini şöyle sürdürdü Bu hafta atanan hakemler arasında, Alanya'da ikamet eden hangi hakem hangi maça atandı Bu hafta sahamızda oynayacağımız Kardemir Karabükspor-Adanaspor maçını yönetecek hakem Emre Malok, bu sezon 1'inci hakem olarak kaç maça çıktı Bu maçların sonuçları ne oldu Geçen hafta 2'ncilik şansı olan rakibimiz Adana Demirspor takımının nizami golünü iptal eden hakem Alanyalı mıdır Sizin böyle kurnazlığınızı siz biliyorsunuz da bizi görmüyor mu sanıyorsunuz Sezon başından beri bizim ve rakibimizin bütün maçlarının izlenildiğinde nelerin ortaya çıkacağı gün gibi aşikardır. Sporda adaleti sağlamadan toplantı ve çalıştayların bir anlamı var mı Futboldan soğuyan taraftarı statlara çekmenin yolu önce adaleti sağlamaktır. Emeğin şehrinin alın terini kimseye meze yapmayız. Bunları bilin, bizler de sizi biliyoruz.