Güreşen Oğlunu İzlerken Kalp Krizi Geçirdi

Güreşen Oğlunu İzlerken Kalp Krizi Geçirdi
Kumluca’da yapılan Yağlı Pahlivan güreşlerinde acı bir olay yaşandı.

Antalya  Kumluca"da yapılan Yağlı Pahlivan güreşlerinde acı bir olay yaşandı. Oğlu Başpehlivan  Mehmet Yeşil Yeşil"in güreşini izleyen baba Süleyman Yeşil Yeşil geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Antalya Serik ilçesi Karaöz Mahallesinden Baş Pehlivan  Mehmet Yeşil Yeşil"in babası tribünde oğlunun güreşlerini izlerken kalp krizi geçirdi. Başpehlivanlık güreşlerinin ilk turunda  Ekrem Yavuz ile güreş tutarken  Mehmet Yeşil Yeşil"in babası Süleyman Yeşil Yeşil tribünde fenalaştı. Hemen tribünden çıkartılıp dışarı alınan Yeşil Yeşil"n kalp krizi geçirdiği anlaşıldı. 112 Acil Ambulansı ile  Kumluca Devlet Hastanesine kaldırılan Süleyman Yeşil Yeşil hayatını kaybetti.

Güreşleri izleyen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Bu gün üzücü haberler aldık. Er meydanlarımızın yiğit güreşçilerinden  Mehmet Yeşil Yeşil"in babası Süleyman Yeşil Yeşil abimizi hakkın rahmetine kavuştu. Allah rahmet eylesin. Bu gün Gazi  Antep"te ve  Nusaybin"de şehitlerimiz var. Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Kalleş teröristler şunu bilsin. Bu er meydanları olduğu sürece Türkü,  Türkiye"yi kimse yenemez. Bu alçak teröristler bilsin, onların kökünü kazıncaya kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu er meydanları olduğu sürece bu ay yıldızlı bayrak her zaman göklerde olacak. Hem  Türkiye de hem de dünyanın her köşesinde bu ay yıldızlı bayrak dalgalanacak. Allah"ın izni ile hepsi ile mücadele ediyoruz. DAİŞ, PKK, DHKPC ve paralel yapıyla da hepsiyle mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz" dedi.

Güreşlere  Türkiye genelindeki 72 başpehlivanın 70"inin katılım gösterdiği müsabakalar devam ediyor.