Antalya’da Pehlivanlar Er Meydanına Çıkıyor

Antalya’da Pehlivanlar Er Meydanına Çıkıyor
Antalya Muratpaşa Konuksevaer Stadyumu’nda 8 Mayıs Pazar günü 34 Başpehlivanın katılımı ile 2. Yağlı Pehlivan Güreşleri yapılacak.
Antalya  Muratpaşa Konuksevaer Stadyumu"nda 8 Mayıs Pazar günü 34 Başpehlivanın katılımı ile 2. Yağlı Pehlivan Güreşleri yapılacak.

Geçtiğimiz yıl 45 Başpehlivanın katılımı ile düzenlenen  Muratpaşa Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri"nin bu yıl ikincisi düzenlenecek. 8 Mayıs Pazar günü Konuksever Stadyumu"nda yapılacak olan 2.  Muratpaşa Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri"ne  Türkiye"nin dört bir yanından 34"ü başpehlivan olmak üzere yaklaşık 600 pehlivan katılacak. Saat 09.00"da başlayacak olan Yağlı Pehlivan Güreşleri"nde 12 boyda pehlivanlar birbirleriyle kıyasıya mücadele edecek.

ALİ GÜRBÜZ ER MEYDANI"NDA

Geçtiğimiz yıl  Antalya  Büyükşehir Belediyespor"dan transfer edilen 650 ve 651.  Kırkpınar Başpehlivanı  Ali Gürbüz,  Muratpaşa Belediyespor kıspeti giyecek.  Muratpaşa Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri"nde Kule Başhakemliğini Cevat  Gündoğdu, Meydan Başhakemliğini Ahmet Karsavurdan, Başcazgırlığı Bayram  Ali Dede yapacak.  Muratpaşa Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri"ne  Kırkpınar"ın eski Başpehlivanları da onur konuğu olarak katılacak.

"ATA SPORUMUZ, MURATPAŞA"DA GELENEKSELLEŞECEK"

Ata sporu yağlı güreşleri  Muratpaşa"da geleneksel hale getireceklerini belirten Belediye Başkanı  Ümit Uysal, "Muratpaşa"da göreve başladığımız günden bu yana kültür, sanat ve spora büyük önem veriyoruz.  Muratpaşa Yağlı Pehlivan güreşlerinin kıran kırana mücadelelere sahne olmasını bekliyoruz. Başpehlivanımız  Ali Gürbüz ve tüm pehlivanlara güreşlerimizde başarılar diliyorum. Güreşlerimize sporseverleri bekliyoruz" dedi. - ANTALYA