Alanyaspor'a Taşlarla Saldırdılar

Alanyaspor'a Taşlarla Saldırdılar
Karabükspor - Alanyaspor maçının hemen ardından çıkan olaylarda temsilcimiz sahayı 10 dakika geç terketmek zorunda kaldı. Tribünlerden atılan koltuk parçaları ve yabancı maddeler yardımcı hakemi başından yaraladı. Futbolcularımıza yapılan saldırının ardından taraftar otobüsleri de taşlandı.
PTT 1. Lig'in 30. hafta mücadelesinde Kardemir Karabükspor ile Multigroup Alanyaspor arasında oynanan mücadelenin hemen ardından hem saha hem de tribünler karıştı. Maçın son anlarından her iki takım teknik direktörlerini de tribüne gönderen hakem Bülent Yıldırım, maç sonunda da birbirleriyle yumruklaşan Karabüksporlu Cemil Adıcan ve Alanyasporlu Sinan Özkan'a kırmızı kart gösterdi. Tribünlerden atılan yoğun yabancı maddeler ve koltuk parçaları yardımcı hakemlerden birinin kafasını yaralarken, Multigroup Alanyasporlu futbolcular ve teknik heyet 10 dakika boyunca sahadan çıkamadılar.  

LİG'E 4 KALDI
En yakın takipçimiz Kardemir Karabükspor'u elimizden kaçırdık ancak 'Direkt Süper Lig' için avantaj bizde. Kalan 4 maçımızı kazanırsak önümüzdeki sezon GS, FB ve BJK ile kapışacağız.Mutligroup Alanyaspor, direkt Süper Lig'e yükselme yolundaki en büyük rakibi Kardemir Karabükspor'a konuk oldu, Alanya bu çok kritik maça kilitlendi. İlk yarı berabere biterken, ikinci yarıda Ayite'nin penaltı golüyle öne geçtik ancak Karabük'ün beraberlik sayısına engel olamadık. Rakip, son dakikalarda 10 kişi mücadele etti ancak sonuç değişmedi.

TAŞLI SALDIRI
Elimizden kaçırıp, altın değerinde 1 puan aldığımız Karabük'le aramızdaki 1 puanlık farkı ve ikinci sıradaki yerimizi koruyarak kalan son 4 haftaya avantajlı girdik. Bu durum rakibi çıldırttı ve Alanya'da büyük bir misafirperverlik örneğiyle karşılanan ev sahibi, hem futbolcularımıza, hem de taraftar otobüslerine saldırdı.