Muhtarlar Artık Taleplerini Aracısız İletecek

Muhtarlar Artık Taleplerini Aracısız İletecek
Alanya Milli eğitim Müdürlüğü salonunda düzenlenen eğitimle muhtarların hizmete giren ''Muhtar Bilgi Sistemi'' hakkında ayrıntılı bir şekilde tanıtıldı.

Alanya Kaymakamlığının organize etmesiyle birlikte, Antalya Valiliği İl Mahalli İdareler Müdürlüğü görevlilerince kamu hizmetlerinin etkin, verimli ve güvenli bir şekilde sunulması, sorunların en kısa sürede yetkili makamlara iletilmesi, muhtarların etkin ve işlevlerinin artırılarak taleplerin sonuçlandırılmasına amacıyla İçişleri Bakanlığı, muhtar taleplerini sonuçlandırılması amacıyla, muhtar taleplerini takip etmek ve etkin bir şekilde sonuçlandırmak amacıyla hazırlanan ''Muhtar Bilgi Sistemi'' ile ilgili bir eğitim düzenlendi.

İl Mahalli İdareler Müdürlüğü görevlileri düzenlenen eğitimle kırsaldaki ve şehir merkezindeki mahalle muhtarları ile birebir irtibat kurma fırsatı yakaladı. Muhtarlarda yönetime etkin katılımını sağlamak amacıyla geliştirilene ''Muhtar Bilgi Sistemi'' ile ilgili sorularını yetkililerden öğrenmiş oldular.  81 il ve ilçelerinde hizmet vermeye başlayan ''Muhtar Bilgi Sistemi'', muhtarın taleplerini aracısız olarak İçişleri Bakanlığına iletebilecekler.