Meral Akşener'in Geçeceği Güzergahta Bomba Paniği Yaşandı

Meral Akşener'in Geçeceği Güzergahta Bomba Paniği Yaşandı
MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener, Antalya'nın Gazipaşa ve Alanya ilçelerini ziyaretinde kongre süreciyle ilgili mahkemenin verdiği kararı eleştirdi.

Akşener, "Bu önüne gelenin, bu ilçelerden karar alınıyor olması, kamu düzenini bozacak bir kavram ortaya çıkaracağı için bu sebeple "hukuksuz iş yapan 2 hakimin HSYK"ya şikayet edilmesi gerekiyor" dediler. Biz de şikayet edeceğiz" dedi.

MHP Genel Başkan Adayı  Meral Akşener, toplantı ve mitinglere katılmak üzere  Antalya"ya geldi. Gazipaşa-  Alanya Havalimanı"nda karşılanan  Meral Akşener, araç konvoyu eşliğinde  Gazipaşa"ya geldi.  Gazipaşa Meydanı"nda kalabalık bir grup tarafından karşılanan  Meral Akşener, MHP İlçe Başkanı  Mehmet Yüksel"i ziyaret etti, ardından da meydanda toplanan yaklaşık 500 kişiye konuşma yaptı.

"MİLLETİMİZİN İRADESİNİ KIRAMAYACAKSINIZ"
Engellenemeyecek bir yürüyüşün parçası olduğunu söyleyen  Meral Akşener, "Elindeki gücü kaybetmekten korkanlar, ne yaparsanız yapın bu milletin yürüyüşüne, milli iradenin yürüyüşüne engel olamayacaksınız. Hangi güçlüğü çıkarırsanız çıkarın, hangi tehdidi yaparsanız yapın, hangi iftirayı atarsanız atın milletimizin iradesini kıramayacaksınız, bizleri korkutamayacaksınız" dedi.

"İRADEDEN KAÇAMAYACAKSINIZ"
MHP genel merkezinde 1 Kasım seçim sonuçlarının tartışılması gerektiğini anlatan  Meral Akşener, "Hadi gelin bunu tartışmamız lazım. "Meşveret bizim töremizdir nerede hata yaptık?" talebine kulaklarını tıkayanların bugün itibariyle anlamak zorunda kaldıkları o değişimin iradesi buradadır. Bu iradeden kaçamayacaksınız. Odalarında oturup, kapılarını kapatıp sandalyelerinden kalkmayanlar o koltuktan, odalardan kalkın. Çıkın dışarı ayakkabı eskitmeye başlayın. Siz eskitmezseniz, millet sizi eskitir. Milletin sesine kulak vermezseniz, ülkücünün sesine kulak vermezseniz ne yaparsanız yapın, 15 Mayıs"ta o kongre olacak inşallah" diye konuştu.

"ROMA"YI DA BEN YAKTIM"
Gazipaşa"daki konuşmasının ardından konvoy eşliğinde Konaklı Mahallesi"ndeki Arancia Otel"e gelen  Meral Akşener, "Taşmetrese Mezunları" ile bir araya geldi. Burada kürsüye davet edilen  Meral Akşener, şunları söyledi:

"Doğu ve Güneydoğu illerinde terörle mücadele eden asker, polis, jandarma ve korucular hukuki olarak boştalar, yarın devranı döndürdüğünüzde bu arkadaşlarımızın başı belaya girer. Yarın bunlar "asit kuyularına terörist attınız" denilip suçlanır. Önceleri genel merkezimizi çok savunan sosyal medyadaki kardeşler, beni faili meçhullerin yapılmasından suçladı. İlginç. Sonra bu malum medyaya servis edildi. Ben de  Balıkesir"de bu ahmak sürüsünün, yani bu havuz, yandaş, candaş medyanın yazar, çizerinden bahsediyorum. Bakıyorum bir taraftan en büyük milliyetçilik yapılıyor, bir taraftan "terör mücadelesi yapıyoruz" diyerek asılıp kesiliyor, hakikaten bunların arkasında duracaklar mı diye bir teste tabi tuttum. Terör mücadelesi yapan kardeşlerimizin hemen bir hukuk zırhına alınmasının ne kadar önemli ve elzem olduğunu bu davranışlarımız ortaya koyuyor. Beni faili meçhullerin mensubu, müsebbibi sayıyorlar. "Tamam kardeşim" dedim. "Sorumluluğu alıyorum. 8 ay bakanlık yapmış bir şahıs olarak sorumluluğu alıyorum" dedim. Bu bir göndermeydi. Bu yolda  Meral Akşener"i ekarte etmek için havuz medyası şu manşetle çıktı; " Meral Akşener"den korkunç itiraf." Bugün bu iktidarı yönetenlerin kesinlikle terörle mücadeleyle ilgili akıllarında bir fikir, inanç söz konusu değil. Şimdi daha büyük bir itirafta bulunuyorum.  Roma"yı da ben yaktım."

"BU SORUNUN CEVABINI VERMEK ZORUNDASINIZ"
Doğu"da görev yapan kolluk kuvvetlerinin hukuki olarak koruma altına alınması konusunun takipçisi olacağını belirten Akşener, "Daha vahim olanı sayın genel başkanımız "Taş üstünde taş, baş üstünde baş bırakmayın" konuşması yaptı. 2-3 gün sonra  Meral Akşener sosyal medyada başka bir şeyle daha suçlandı. İki soru sormak istiyorum. Birincisi 17- 25 Aralık, ey genel merkezimiz, sayın genel başkan. 17- 25 Aralık sizce bir hırsızlık ve yolsuzluk soruşturması mıdır? Reise yapılmış bir komplo ve darbe midir? Çünkü bu sorunun cevabını vermek zorundasınız. Neden mi? Çünkü siz 17- 25 Aralık"ı hırsızlık ve yolsuzluk dediğiniz için bu kardeşiniz her grup toplantınızda söylediğiniz sözleri aldı, konuştu ve bir kadının uğrayabileceği en ağır iftiraya uğradı. Mahkemeye verdi. Mahkemedeki sanıklar diyor ki "17- 25 Aralık ile ilgili  Erzincan ve  Büyükçekmece"de yaptığı konuşma reise hakarettir. Kızdık, onun için dedik" dediler. Bugün bundan vazgeçmişseniz cevabını vereceksiniz" diye konuştu.

KONGRE SÜRECİNE İLİŞKİN MAHKEME KARARI
Mahkemeye taşınan kongre sürecini de değerlendiren  Meral Akşener, şunları söyledi:

"15 Mayıs"ta çağrı heyeti kongrenin olmasıyla ilgili bir çağrı yaptı. Mahkeme 3 kişilik bir çağrı heyeti atadı. Bu arada  Tosya ve Germenek"ten Asliye Hukuk mahkemelerinden 2 hakimden, birinden iptal, birinden de tehiri icra kararları alındı. Bu kararları henüz görmedik fakat hukukçularla yaptığımız toplantılarda ortak görüş şudur; verilen bu karar, Sulh Hukuk Mahkemesi"nin verdiği kararla mukayese edildiğinde yok hükmündedir. Bu önüne gelenin, bu ilçelerden karar alınıyor olması, kamu düzenini bozacak bir kavram ortaya çıkaracağı için bu sebeple "hukuksuz iş yapan 2 hakimin HSYK"ya şikayet edilmesi gerekiyor" dediler. Biz de şikayet edeceğiz. Aldığımız bilgiler ışığında 15 Mayıs"ta bu bir tüzük kongresidir ve bu yapılacak. Kongrede delegeler düşünüp taşınacak bir karar verecekler ve ben o karara sonsuz saygı duyacağım."

SERİK"TE COŞKULU KARŞILAMA
Alanya"dan ayrılıp  Antalya"ya gidişinde  Serik İlçesi girişinde kalabalık bir grup tarafından karşılanan  Meral Akşener, konvoy eşliğinde Çınaraltı Meydanı"na geldi. Burada yaklaşık 5 bin kişi  Meral Akşener"i karşılarken,  Serik Belediyesi eski Başkanı MHP"li  Mehmet Habalı ile mevcut MHP"li belediye meclis üyeleri Ergüven Yılmaz,  Cengiz Büyükgebiz, Mustafa Alkan ve  Mahmut Erdem de aralarında yer aldı. "Başbakan  Meral Akşener Yörük Ali Paşa Neredeyse  Serik Yörükleri Orada" ve "Meral Aba  Serik İlçemize Hoş Geldiniz" yazılı pankartlarla karşılanan  Meral Akşener, kısa bir teşekkür konuşmasının ardından yoluna devam etti.

AKŞENER"İN GEÇECEĞİ GÜZERGAHTA ŞÜPHELİ PAKET PANİĞİ
Serik"ten ayrıldıktan sonra Konyaaltı İlçesi"ndeki miting alanına giden MHP Genel Başkan Adayı  Meral Akşener"in geçeceği güzergaha bırakılan poşet, paniğe yol açtı. Akşener"in konvoyunun geçiş yapacağı  Gazi Bulvarı Asayiş Kavşağı"ndaki poşeti incelemek için bomba imha ekipleri çağrıldı. Tedbir amaçlı Akşener"in geçiş güzergahı Sakarya Bulvarı olarak değiştirildi.  Polis ekipleri bu doğrultuda güvenlik önlemi aldı. Bu süre içinde uzman ekip tarafından incelenen poşetten, çöp çıktı. Bunun üzerine  Meral Akşener"in geçiş güzergahı tekrar  Gazi Bulvarı olarak değiştirildi.