Başkan Türel’den Manavgat Belediyesine İtfaiye Tepkisi

Başkan Türel’den Manavgat Belediyesine İtfaiye Tepkisi
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Büyükşehir Belediyesi Manavgat İtfaiye biriminin Manavgat Belediyesi tarafından binanın çevresinin telle çevrilerek sokağa atıldığını söyledi.
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı  Menderes Türel, Büyükşehir Belediyesi  Manavgat  İtfaiye biriminin  Manavgat Belediyesi tarafından binanın çevresinin telle çevrilerek sokağa atıldığını söyledi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı  Menderes Türel, Büyükşehir Belediyesi tarafından  Manavgat"ta gerçekleştirilen yatırım ve çalışmaları yerinde inceldi. Türel"e  Manavgat"taki incelemelerinde Genel  Sekreter  Birol Ekici, ASAT Genel Müdürü  Faruk Karaçay, ALDAŞ Genel Müdürü Mesut Karagöz, İlçeler Koordinatörü İsa Akdemir, Büyükşehir Meclis Üyesi  Mustafa Erkan Ersoy ve  Manavgat Koordinatörü İbrahim Büküş eşlik etti.

İlk olarak  Kumköy Arıtma Tesisinde incelemelerde bulunan Türel ve beraberindekiler yetkililerden arıtma tesisi hakkında bilgi aldıktan sonra  Manavgat"a geçtiler. Çalışma yapılan bölgeleri gezen Türel, gördüğü aksaklıklarla ilgili olarak müteahhit firma yetkililerini ve Belediye görevlilerini uyardı. Türel daha sonra esnafları ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Esnaf ziyaretinde gazetecilere açıklamalarda bulunan Türel,  Antalya caddesindeki çalışmaların geciktiği yönündeki soruya, "Ben  Antalya"daki ilk dönemimde çalışma arkadaşlarımla birlikte 850 kilometre kanalizasyon hattı yapmıştım. Bunlar bir şehrin geleceğidir. Bugün bütün bu çalışmaları vatandaşlarımızın belli bir dönemde yapılmasına tepkisi üzerine yapmaktan vazgeçersek  Manavgat"ın geleceğini risk etmiş oluruz ki bu benim kabul edebileceğim bir şey değil. Bu çalışmalar şehrin geleceğini kurtaran yatırımlar olduğu için bu çalışmalara bakış açımı açıkça söylüyorum; Eğer  Manavgat kazanacaksa  Menderes Türel 50 kere kaybetmeye razıdır. Biz bu çalışmaların tamamını  Manavgat"ta yaşayan hemşehrilerimizin geleceğini kurtarmak adına, onların destek ve sabırları sayesinde yapıyoruz. Bu çalışmaları mümkün olduğunca dar bir zamana sıkıştırmaya çalışıyoruz" diye cevapladı.

Manavgat"taki altyapı hatlarının dağınık oluğunu belirten Türel, "dağınık altyapıyı toparlama çalışmaları bize biraz zamanı daha iyi kullanabilme adına imkansızlık tanıdı. Belli bir proje temin edemeyince, altyapı ile ilgili olarak nerede ne olduğunu bilmeyince bazı şeyler kazdıkça ortaya çıkmaya başladı. Hesapta olmayan şeylerle karşılaşınca zaman biraz uzadı. Ne kadar zahmetli de olsa altyapıyı toparladık. Şu an üst yapıya geçildi. Asfaltın ilk aşaması tamamladı. Kaldırım ve peyzaj çalışmaları bütün hızıyla sürüyor. Bundan sonra biraz daha hızlandırarak en geç 1 ay içerisinde  Antalya ve  İbrahim Sözen Caddelerindeki tüm çalışmalar tamamlanmış olacak" dedi.

MANAVGAT İTFAİYE BİRİMİNİN SOKAĞA ATILMASI

Basın mensuplarının  Manavgat Belediye Başkanı  Şükrü Sözen"in sık sık "Bizim Büyükşehir ile bir sorunumuz yok. Ne zaman arzu edilirse gidip görüşürüm" şeklinde söylemlerde bulunduğunu belirtmesi üzerine Türel, "Öncelikle şunu belirtmeliyim ki bizim gönlümüz herkese açık. Ancak bize gönlünü açanlara gönlümüzü açabilme imkanına sahibiz. Biz ne kadar gönlümüzü açsak ta karşınızdaki size gönlünü açmıyorsa o zaman bir gönül birlikteliği sağlanamıyor. Bir çok muhalefet belediye başkanımıza çalışmalarından dolayı, bizim çalışmalarımıza verdiği desteklerden dolayı her zaman teşekkür ederim. Biz parti farkı gözetmeksizin bütün belediyelere destek oluyoruz. Bu konudaki yaklaşımlarımızın örnekleri diğer belediyelerde görülebilir. Söylemlerle eylemlerin birbirini tutması lazım. Eğer siz bu gerginlikler olmasın diyorsanız gereğini yapmanız lazım. İtfaiyeleri sokağa bırakmamanız lazım. Kendinize ait bir yeri tel çitle çevirir ve itfaiyeleri sokağa atarsanız, yarın Allah korusun  Manavgat"ta çıkacak bir yangında bu araçlardan bir tanesi korunaksız halde kaldığından çok büyük sıkıntılara sebebiyet verebilir. Dolayısıyla böylesine küçük meseleleri dahi mevzuu ederek söylediklerinizle yaptıklarınız arasında birliktelik olmazsa, biz nasıl birliktelik sağlayabiliriz. Bunun taktirini  Manavgat kamuoyuna bırakıyorum."