Alanya Atatürk Anıtı’nın Gözlerini Kırmızı Kuşakla Bağlayıp Eylem Yaptı

Alanya Atatürk Anıtı’nın Gözlerini Kırmızı Kuşakla Bağlayıp Eylem Yaptı
Atatürk Anıtı'nın gözlerini kırmızı kuşakla bağlayıp eylem yaptıANTALYA'nın İlçesi'nde 23 Nisan resepsiyonunun iptal edilmesini protesto eden emekli 68 yaşındaki Ferhat Gedikli, Hükümet Meydanı'ndaki anıta çıkarak, Atatürk heykelinin gözlerini kırmızı kuşakla bağladı.
Atatürk Anıtı"nın gözlerini kırmızı kuşakla bağlayıp eylem yaptı

ANTALYA"nın İlçesi"nde  23 Nisan resepsiyonunun iptal edilmesini protesto eden emekli 68 yaşındaki Ferhat Gedikli,  Hükümet Meydanı"ndaki anıta çıkarak,  Atatürk heykelinin gözlerini kırmızı kuşakla bağladı.

Alanya başta olmak üzere  Türkiye"nin çeşitli kentlerinde daha önce yaptığı eylemlerle tanınan Ferhat Gedikli, Doğu ve Güneydoğu illerinde, terör örgütü PKK"ya yönelik operasyonlardaki şehitler nedeniyle  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programlarının değiştirilmesi ve resepsiyonun iptal edilmesini protesto etti.  Hükümet Meydanı"ndaki  Atatürk Anıtı"na merdiven dayayıp çıkan Gedikli, başından aşağı gül yaprakları döktüğü  Atatürk heykelinin gözlerini kırmızı kuşakla kapattı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarının her şarta yapılması gerektiğini savunan Ferhat Gedikli, şöyle dedi: "Bugünkü olumsuzluğu, bize ulusal bayramlarımızı kutlatmayan  Atatürk ve cumhuriyet düşmanlarını protesto etmek için  Mustafa Kemal Atatürk"ün bu durumları ve rezaleti görmemesi için  Alanya"daki heykelinin gözlerini kırmızı kurdeleyle kapattım. Bu protestomu da tüm  Türkiye genelinde yapmaya devam edeceğim."

Protesto sonrası  Hükümet Meydanı"ndan ayrılan Ferhat Gedikli"nin, olayla ilgili soruşturma başlatan polis tarafından ifadesinin alındığı belirtildi.