Ak Partili Gençlerden "İstiklal Marşı" Klibi

Ak Partili Gençlerden "İstiklal Marşı" Klibi
AK Parti Antalya Gençlik Kolları, 19 ilçe teşkilatı üyeleri ile "İstiklal Marşı" klibi çekerek video paylaşım sitesinde yayınladı.
Her yıl 12 Mart İstiklal Marşı'nın kabülü ve  Mehmet Akif Ersoy'u anma günü dolayısıyla çeşitli etkinlikler yapan  AK Parti  Antalya Gençlik Kolları Başkanlığı, bu yıl İstiklal Marşı'nın 10 kıtasının gençlik kollarının 19 ilçe teşkilatı üyeleri tarafından okunduğu klip  Youtube video paylaşım sitesinde yayınlandı. Daha sonra sosyal medyada paylaşılan klip, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından "Yüreğinize sağlık" notuyla  Twitter'da paylaşıldı.

"Amatör ruhla çekildi"
AK Parti  Antalya Gençlik Kolları Başkanı  Ömer Akbaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, İstiklal Marşı'nın kendileri için çok önemli olduğunu belirterek, "Hep söylüyoruz, Rabbimiz bir daha bize İstiklal Marşı yazdırmayı nasip etmesin. İstiklal Marşı, sıkıntılı süreçlerden sonra bir umut olarak çıkmıştır" diye konuştu.Bu yıl 12 Mart İstiklal Marşı'nın kabülü ve  Mehmet Akif Ersoy'u anma günü dolayısıyla değişik bir şey yapmak istediklerini dile getiren Akbaş, Ar-Ge il başkan yardımcısının çalışmaları sonucunda klibin ortaya çıktığını belirtti.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan teşekkür

Akbaş, çalışmanın çok kısa bir sürede tamamlandığını vurgulayarak, "Video tamamen amatör bir ruhla çekildi. Hatta, bazı arkadaşlarımız cep telefonlarıyla çekti. 19 ilçe teşkilatımıza kıtaları satır olarak bölerek, 10 kıtayı verdik. Herkes kendi ilçesiyle alakalı en güzel yerde çekim yaptı.  Elmalı'nın Ömer Paşa Camisi, Aksu ilçesindeki EXPO 2016 alanı gibi. Çekimleri bize gönderdiler, biz de topladık. Videonun güzel olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.Akbaş, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun konuyla alakalı bugün attıkları tweet'i retweet yaptığını ve kendilerine teşekkür ettiğini ifade ederek, "Bu çalışmayı 81 ilde bir tek  Antalya yaptı. Böyle farklı bir fikir çıkınca da tebrikler de alıyoruz" dedi.