Alanya'da Görücüye Çıktılar

Alanya'da Görücüye Çıktılar
MISS Finland 2016 Güzellik Yarışması'nın finalistleri, kamp yaptıkları Alanya'daki mini güzellik yarışmasında jüri karşısına çıktı.
Finlandiya"da 13 Mayıs"ta yapılacak Miss Finland 2016  Güzellik Yarışması"nın 10 finalisti,  Alanya kampı kapsamındaki güzellik yarışmasında podyuma çıktı. Büyük finalin provası niteliğindeki yarışmada, jüri birinciyi seçmekte oldukça zorlandı. Banana Otel"in Balo Salonu"nda yapılan yarışmayı,  Alanya Belediye Başkanı MHP"li  Adem Murat Yücel,  Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı  Burhan Sili, turizmciler,  Alanya"da yaşayan ve tatil için gelen Finliler izledi. Sinema ve dizi oyuncuları  Hüseyin Özay ve Çiğdem Aysu"nun da katıldığı gecede, oyuncu  Cemal Hünal"ın da aralarında bulunduğu jüri, finalistlere puan verdi.

Yarışma sonunda 23 yaşındaki Shirly Karvinen "Basın Güzeli", 22 yaşındaki Elli Noora Koskela "Seyirci Güzeli" ve aynı yaştaki Elina Hoiska da " Alanya Güzeli" seçildi.

"ALANYA SİNEMA ÇEKİMLERİ İÇİN İDEAL"

ALTAV tarafından düzenlenen organizasyonun uluslararası platformda iyi bir tanıtım çalışması olduğunu söyleyen oyuncu Çiğdem Aysu, "Alanya, sinema ve dizi film çekimleri için çok ideal bir yer" dedi.

"YABANCILAR KIYMETİNİ BİLİYOR"

Cemal Hünal ise şunları söyledi: "Alanya, kıymeti az bilenen, yerli turistin az uğradığı, tarım ürünlerinin diğer illerimizden daha lezzetli olduğu, deniz ve havasının daha güzel olduğu cennet bir köşe. Torosların en güzel kısmı burası. Gezilecek çok yer var. Yabancılar kıymetini bizden daha iyi biliyor. İç turizm olması gerekiyor. Gidilecek daha güzel bir yer yok.  Türkiye"nin sahilleri bütün dünya tarafından tercih ediliyor ancak bizimkiler başka yere gidiyor."

"RUSLARLA DA PAPAZ OLDUK"

Terör olayları nedeniyle turizmde yaşanan sıkıntılara da dikkati çeken  Cemal Hünal, "Jeopolitik konumumuzdan itibariyle dört köşeden kıstırılmış vaziyetteyiz. Her bir yerden bir darbe yiyoruz. Bu ülkede son senelerde haliyle başımızdan geçenler ortada. Avrupalılar biraz bizi mimledi, Ruslarla da papaz olduk. Fakat onlar gelmiyorsa kendileri bilir, biz kullanırız."

Oyuncu  Hüseyin Özay ise  Alanya"yı 10 yıl önce keşfettiğini, kendisine huzur veren bir yer olduğunu ifade etti.

Alanya"nın klasik bir ilçeden çok bir dünya şehri olduğunu anlatan Özay, "Bir yere bağlı değil. Bana göre  Alanya dünyaya bağlı bir şehir" dedi.

Etiketler :