Dövme Yarışmasında Avrupa Birincisi Alanya'dan

Dövme Yarışmasında Avrupa Birincisi Alanya'dan
Hollanda'da geçen ay düzenlenen ve Avrupa'nın en iyi dövme sanatçılarının seçildiği yarışmada, siyah- beyaz dövme çiziminde Alanyalı dövme sanatçıları 32 yaşındaki Mert Mutluer birinci, 30 yaşındaki Mete Tungaz ikinci oldu.
Dövme sanatında  Avrupa'nın en iyi sanatçılarının seçildiği Rotterdam Tattoo Convention 2016,  Hollanda'nın Rotterdam şehri Ahay Kongre Merkezi'nde 19- 20 Mart'ta yapıldı.

4 DÖVMECİ TÜRKİYE'Yİ TEMSİL ETTİ

Toplam 3 bin dövmecinin katıldığı ve yaklaşık 600 dövmecinin 5 kategoride yarıştığı etkinlikte  Alanya'da faaliyet gösteren Cleopatra İnk Dövme Stüdyosu'nun 4 dövme sanatçısı  Türkiye'yi temsil etti.

AVRUPA BİRİNCİLİĞİ

Yarışmanın ilk gününde siyah-beyaz dövme kategorisinde yarışan Mete Tungaz ikinci olurken, sonraki gün aynı kategoride yarışan Mert Mutluer  Avrupa birinciliğini elde etti.

"ÜLKEMİ TEMSİL ETMEKTEN GURUR DUYUYORUM"

Dövme sanatında ülkesini temsil etmekten onur duyduğunu belirten Mert Mutluer, "Bu yarışmaya  Türkiye'den sadece biz katıldık. Ülkemi temsil etmekten gurur duyuyorum" dedi.

SPONSORSUZ BAŞARI

Cleopatra İnk'in sahibi Cihat Doğan ise binlerce dövme sanatçısının katıldığı bir yarışmadan  Türkiye'nin ödül almasının çok önemli olduğunu kaydetti.  Avrupa'nın en büyük dövmecileriyle yarıştıklarını anlatan Cihat Doğan, "Yarışmayı izlemek ve fuara katılmak için yaklaşık 3 bin dövmeci oradaydı. Yarışmayı izlemek için 14 bin kişi geldi.  Türkiye'den katılan ve ülkemizi tanıtan tek dövmeciler bizdik. Tüm diğer dövme sanatçıları oraya sponsorların yardımıyla katıldı. Biz ise sponsorsuz gittik. Ülkemizin ve  Alanya'mızın ismini orada duyurduğumuz için çok mutluyuz" diye konuştu.