Şimdi Festival Zamanı

Şimdi Festival Zamanı
Bu yıl 16.sı organize edilen “Uluslararası Alanya Turizm ve Sanat Festivali” 28, 29, 30 Mayıs tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle gerçekleştirilecek. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel festivalin basın toplantısında; “Bu festival Alanya’nın en önemli festivalidir. Tüm Alanya halkını ve ilçemizde bulunan misafirlerimizi festivalimize davet ediyorum.” dedi.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 16. Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali’nin basın toplantısında yaptığı açıklamada şunları kaydetti; “Bu yıl 16.sını düzenleyeceğimiz festivalimizi bu Cumartesi günü 17.30’da Yörük göçüyle başlatacağız. Bu seneki programımız çok zengin. Her yıl Alanya’ya özgü bir temanın ön plana çıkartılarak tanıtıldığı festivalin bu yıl ki ana teması ise Alanya’nın yerel mimarisi ve mutfak kültürü. Ulusal ve uluslararası bütün ziyaretçilerimizi festivalimize bekliyoruz. Festivalde hem yerel hem de yabancı misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamayı istiyoruz.”

AÇILIŞ KONSERİ DEMET AKALIN’DAN

Festivalin ilk gününde saat 22.00’da Alanya Belediye binası arkasında kurulan konser alanında Demet Akalın sahne alacak. Festivalin ikinci günü ise, yerel sanatçılar ve yemek yarışması ile devam edecek.

İKİNCİ GÜN SAHNE ŞEBNEM FERAH’IN

16. Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali’nin 2.gününde ise saat 22.00’da Şebnem Ferah şarkılarını hayranları için seslendirecek. Festivalin 2. gününde yine İskele Şelale Meydanı’nda yerel sanatçıların ve folklor gruplarının saat 14.00’da başlayacak gösterilerinin yanısıra,  saat 19.00’daki Elif Korkmazel’in sunuculuğundaki Yöresel Yemek Yarışması ile devam edecek.

KAPANIŞ SERDAR ORTAÇ’TAN

3. günde çeşitli etkinliklerle devam edecek olan festivalde, Serdar Ortaç’ın saat 22.00’da kapanış performansını sergileyecek.