Antalya Expo 2016’da, ’Birlik ve Barış’ Halayı

Antalya Expo 2016’da, ’Birlik ve Barış’ Halayı
Expo 2016'da, 'Birlik ve Barış' halayıTÜRKİYE Üniversite Sporları Federasyonu'nun Türkiye Üniversiteler Halk Dansları Şenlik ve Yarışmaları kapsamında Antalya'da bulunan 30 üniversiteden bine yakın öğrenci, EXPO 2016 Antalya'da 'Barış Halayı' çekti.

EXPO 2016  Antalya sergi alanında, her gün birbirinden farklı etkinlikler, ziyaretçilerin beğenilerine sunuluyor. Bu etkinlikler kapsamında, 30 üniversiteden bine yakın öğrenci, EXPO 2016  Antalya"da bir araya geldi.  Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu"nun düzenlediği Üniversiteler Halk Dansları Şenlik ve Yarışmaları için  Antalya"da bulunan 30 üniversiteden bine yakın öğrenci, EXPO 2016  Antalya sergi alanında bir program düzenledi. Halk oyunları ekipleri, yörelerine ait kıyafetlerle EXPO 2016  Antalya"da "Birlik ve Barış" adı altında halay çekti.

Turkcell EXPO Kulesi çevresinde el ele tutuşan üniversite öğrencileri, birbirinden farklı yöresel kıyafetleriyle  Turkcell Amfitiyatro"ya kadar, Birlik ve Barış adıyla halay çekti. Halay sonrası  Turkcell Amfitiyatro"nun izleyici bölümlerine oturan bine yakın üniversiteli daha sonra hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

EXPO 2016  Antalya"nın ülke için gurur verici olduğunu belirten  Türkiye Üniversite Sporları Teknik Kurul üyesi Yardımcı Doç. Dr. Zinnur Gerek, "Üniversiteler Halk Dansları Şenlik ve Yarışmaları için  Antalya"da bulunuyoruz. Federasyon olarak EXPO organizasyon komitesiyle iletişime geçtik. Onlarla birlikte bu güzel organizasyonu gerçekleştirdik" dedi.

Yrd. Doç. Dr. Gerek, "Burada kardeşliğin ve barışın hakim kılmasını istedik. Onun için de birlik ve barış halayı çekmek istedik. Hem üniversite gençliğini buraya getirdik hem de EXPO 2016"yı daha da tanıtma imkanı istedik. EXPO 2016"ya bir nebze faydamız olsun istedik. Birlik ve beraberlik adına güzel bir etkinlik yaptığımızı düşünüyorum" dedi.