whatsapp
Öne Çıkanlar alanya alanya son dakika Magazin alanya haber Ekonomi

Bu haber kez okundu.

Mahmutlar'a Yeni Otobüsler Geliyor

Alanya'nın en büyük mahallesi Mahmutlar Mahallesinde otobüs sorunu sorun olmaktan çıkıyor. 40 bin nüfuslü Alanya'nın en büyük mahallesinde otobüslerinin ufak olması dolayısıyla vatandaşlar zor şartlarda yolculuk yapıyorlardı. Ufak otobüsler ağzına kadar doluyor, vatandaşlar klimasız bir ortamda yolculuk yapmak zorunda kalıyorlardı.

Yaşanan sıkıntının çözümü için uğraşan Mahmutlar Mahalle Muhtarı Ahmet Top ve Alanya Minibüsçüler Odası Başkanı Doğan Bacak, yoğun çabalar sonrasında yeni otobüslerin gelmesini sağladılar. Antalya Büyükşehir Belediyesine yapılan başvuru sonucu Alanya Mahmutlar Mahallesine yeni büyük otobüsler geliyor. Alanya'da şehir içinde hizmet veren otobüsleri anımsatan büyük otobüsler, Mahmutlar Mahallesi'nde toplu taşımada yolculukları rahatlatacak.

1 Ocak tarihi itibari ile Antalya Büyükşehir Belediyesinden onay gelmesini bekleyen Mahmutlar Mahalle Muhtarı Ahmet Top, Alanya Minibüsçüler Odası Başkanı Doğan Bacak ve 36 otobüs şoförü, bugün yeni alınması planlanan otobüsleri incelediler. Bursa'dan Alanya'ya gelen örnek otobüs şoförler tarafından oldukça beğenildi. 69+1 engelli kişi alabilen büyük otobüslerin içini gezen şoförler otobüse tam not verdiler. Antalya Büyükşehir Belediyesinden onayın çıkması ile birlikte 18 yeni otobüs Mahmutlar Mahallesinde hizmet vermek için Alanya'ya getirtilecek. 
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Ülkü metin 1 yıl önce

Sadece mahmutlara mı bize neden yok Avsallar a yani başvurmadığımız yer kalmadı büyükşehir bizi unutmış

banner56

banner142

banner73

banner141

banner57

banner74