İl Müftüsü Osman Artan’dan Miraç Kandili Mesajı

İl Müftüsü Osman Artan’dan Miraç Kandili Mesajı
Antalya İl Müftüsü Osman Artan, Miraç Kandili dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.
Antalya İl Müftüsü  Osman Artan,  Miraç Kandili dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı. Artan mesajında, "Hassas ve sorunlu dönemeçlerden geçtiğimiz şu günlerde Mirac-ı Nebi"ye hürmeten kırılan kalpleri onarmak, yıkılan köprüleri yeniden kurmak, unuttuklarımızı bir daha hatırlamak, manevi kayıplarımızın peşine düşmek yapmamız gereken vazifelerdir" dedi.

Antalya İl Müftüsü  Osman Artan, Hz.Muhammed (S.A.V)"in Mescid-i Haramdan Mescidi Aksaya ve oradan kainatın sırlarını seyrettiği gece olan Miraç Gecesi dolayısı ile bir kutlama mesajı yayımladı.  Osman Artan, "Miraç, insanın erdem yolculuğunu, beşerilikten insaniliğe yükselişini ifade etmektedir. Hicri Receb Ayının 26 sını 27 sine bağlayan gecesinin tanık olduğu bu yükseliş bizlere insanın ilahi rızaya ve desteğe ulaştığı akıl ve idraki zorlayan nice üst derecelere ulaşabileceğini gösterdiği gibi, mana aleminde yükselip ilahi rahmet ve huzura erişmenin öncelikle gönül ve ruh temizliğinden, ahlaki erdemlere yükselişten her şeyin sahibi olan Yüce Allah"a bağlılık ve boyun eğmeden geçtiğini hatırlatmaktadır" dedi.

"ALNIMIZI SECDELERDEN KALDIRMADAN KENDİMİZİ SORGULAMAMIZ GEREKMEKTEDİR"

Miraç gecesinde yapılan ibadetlerin önemine de değinen Artan, "Başkaları için ne ifade ettiğimiz, kimi neden öfkelendirdiğimiz, kimlerin duasına muhtaç olduğumuz, kimlerin şerrinden Allah"a sığınmamız gerektiği konusunda alnımızı secdelerden kaldırmadan kendimizi sorgulamamız gerekmektedir. Hassas ve sorunlu dönemeçlerden geçtiğimiz şu günlerde Mirac-ı Nebi"ye hürmeten kırılan kalpleri onarmak, yıkılan köprüleri yeniden kurmak, unuttuklarımızı bir daha hatırlamak, manevi kayıplarımızın peşine düşmek yapmamız gereken vazifelerdir. Şu anda mübarek üç ayların içerisinde bulunuyoruz ki Ramazanın müjdecisi olan kandilleri idrak ediyoruz" dedi.

"İNSANLIĞIN HİDAYETİNE VESİLE OLMASINI CENAB-I HAK"TAN NİYAZ EDİYORUM"

İl Müftüsü  Osman Artan mesajının devamında ise şunları söyledi: "Bu duygularla, ülkemizde ve dünyada yaşayan bütün Müslümanların Miraç kandilini tebrik ediyor, bu mübarek gecede Yüce Mevla"ya açılan ellerin ve yapılan duaların, bütün İslam aleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın hidayetine vesile olmasını, başta yakın çevremiz ile İsra ve Miraç mucizesinin cereyan ettiği kutsal topraklar olmak üzere bütün dünyada hak ihlallerinin sona ermesini, özellikle ülkemizin savunmasında şehit olan güvenlik güçlerimizin aile ocağına düşmüş olan acı ve göz yaşının dinmesine, terör ve umutsuzluğun yerini kalıcı bir huzur ve barışın almasını Cenab-ı Hak"tan niyaz ediyorum."

İl Müftüsü  Osman Artan, Miraç gecesi kapsamında yarın İl Müftülüğü tarafından akşam namazı ile yatsı namazı arasında  Muratpaşa Camiinde yapılacak olan Mevlid-i şerif ve vaazı nasihat programına vatandaşları davet etti. - ANTALYA