Engelli Bireyler Kuran'ı Kerim Öğrenecek

Engelli Bireyler Kuran'ı Kerim Öğrenecek
Alanya Belediyesi, Alanya İlçe Müftülüğü ile birlikte engelli bireylere özel, Kuran’ı Kerim Eğitim Kursu açtı. Alanya Belediyesi Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi’nde verilecek kurs, Ramazan ayının başlangıcına kadar devam edecek.
Alanya Belediyesi, Alanya İlçe Müftülüğü ile birlikte engelli bireylere özel, Kuran’ı Kerim Eğitim Kursu açtı. Alanya Belediyesi Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi’nde verilecek kurs, Ramazan ayının başlangıcına kadar devam edecek.

Alanya Belediyesi’nin, Alanya İlçe Müftülüğü ile yaptığı işbirliği sonucu Engellilere Kuran’ı Kerim Eğitim Kursu’nun açılış programına Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel, Alanya İlçe Müftüsü Mustafa Topal, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Bilal Nurgül, Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi Sorumlusu Psikolog Esra Yemez, müftülük personellerinden Saliha Toksöz Çomulu ve Ali Kolsuz ile birlikte kursiyerler katıldı.

TOPAL: “ENGELLİ EĞİTİMİNE HASSASİYET GÖSTERİYORUZ”

Alanya İlçe Müftüsü Mustafa Topal, Engellilere Kuran’ı Kerim Eğitim Kursu’nun açılışında şunları kaydetti; “Müftülük olarak uzun süredir bu projeyi hayata geçirmek istiyorduk. Alanya Belediyesi Engelsiz Park Ve Yaşam Merkezi ile 4 yıldır çalışmalar yapıyoruz. Daha önce de işitme ve konuşma engelli vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda Kuran’ı Kerim eğitimi vermiştik. Bugün de talepleri doğrultusunda 18 kursiyerimizden oluşan bir engelli sınıfımız oluştu. Bu dönemle birlikte sürekli bu hizmetimizi devam ettirmeyi hedefliyoruz.  Alanya Belediye’mizin engelliler konusunda çok geniş bir alakası var. Bu projemizin herkese hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

YÜKSEL: “MANEVİ ANLAMDA DA ENGELLİLERİMİZİN YANINDAYIZ"

Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel, açılış konuşmasında engellilere hizmet etmeye devam edeceklerini belirterek şunları söyledi; “Alanya Belediyesi olarak Engelli bireylere her alanda olduğu gibi manevi anlamda da destek vererek hizmet etmeye devam ediyoruz. 3 ayların başladığı Regaip Kandili’nin ilk gününde böyle bir hizmetin verilmesi bizleri gururlandırıyor. Kursumuzu sürekli hale getirerek engellilerimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Herkese hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından engellilere ilk ders, Alanya Müftüsü Mustafa Topal tarafından verildi. Müftü Topal engellilere, Kuran’ı Kerim öğrenmenin temelini oluşturan harfler ve harflerin çıkış yerlerine ilişkin bilgiler verdi.

KAYITLAR DEVAM EDİYOR


Pazartesi ve Perşembe günleri 13.30 ile 16.00 saatleri arasında gerçekleşecek olan kurs, 2 ay süreyle devam edecek ve Ramazanı Şerif’in başlamasıyla son bulacak. Kursa katılım sağlamak isteyen engelli vatandaşlar, Alanya Belediyesi Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi 0242 513 43 45 numaralarından kayıtlarını yaptırabilecekler.