Büyükşehir Araç Filosuna, 43 İş Makinesi Dahil Etti

Büyükşehir Araç Filosuna, 43 İş Makinesi Dahil Etti
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi, 11 milyon liralık yatırımla, 43 yeni iş makinesini araç parkına dahil etti.

Büyükşehir Belediyesi, 43 yeni iş makinesini  Antalya Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) Genel Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen törenle araç filosuna dahil etti. Törende konuşan Başkan  Menderes Türel, yeni araçların,  Alanya"nın,  Manavgat"ın,  Akseki"nin,  Korkuteli"nin,  Kumluca"nın, Kaş"ın köylerine daha iyi hizmet, daha iyi yol, daha fazla su götürmek için kullanılacağını söyledi. Büyükşehir Belediyesi kanununda değişiklik yapıldığı zaman muhalefetin her konuyu istismar ettiği gibi bu yasayı da vatandaşa farklı anlatmaya çalıştığını kaydeden Başkan Türel, "Köylere artık hizmet gitmeyecek, yeni vergiler gelecek deyip durdular. Biz kaybedilen zamanı telafi etmek üzere gece gündüz çalışmaya başladık ve işte neticelerini her gün daha iyi alıyoruz" diye konuştu.

DAĞDAKİ TEK BİR ÇOBAN İÇİN YOL YAPTIK

Seçim öncesinde şehir merkezlerinde ne varsa  Antalya"nın en ücra köşelerine de aynı hizmeti götüreceklerinin sözünü verdiklerini ifade eden Başkan Türel, "Görevi devraldığımızda araç parkı çok yetersizdi. 22 kilometrekareye genişleyen görev alanımızda hemşehrilerimize en iyi hizmeti verebilmek için, araç parkını güçlendirmemiz şarttı. 1 yıl önce yaklaşık 13 milyon liralık bir yatırımla 39 adet yeni iş makinesini belediyemize kazandırdık. Sahilden Torosların zirvesine  Antalya"nın dört bir köşesine yol hizmeti götürdük. Dağdaki tek bir çoban için dahi yol hizmeti sunmak için geceli gündüzlü çalıştık" dedi.

FARKI KÖYLERDEKİ ANALARIMA SORUN

Kırsal bölgelerde yol ve asfalt seferberliği başlattıklarını söyleyen Türel, sözlerini şöyle sürdürdü:

"2015 yılında kırsal yollara 100 milyon liranın üzerinde bir yatırım yaptık. Hedeflerimizi aşarak 2015 yılında 174 kilometre sıcak asfalt, 550 kilometre sathi asfalt döktük. Daha önce İl Özel İdaresi"nin köylere hizmet bütçesi yılda 10 milyon liraydı. Bizim geçen yıl sadece köy ve ilçe yolları için harcadığımız, yaptığımız yatırım 100 milyon liranın üzerinde. İşte yeni  Türkiye, yeni  Antalya budur. Halen görmeyen, anlamayan olabilir. Ama benim  Antalya köylerindeki analarım, bacılarım bu farkı anlıyor, görüyorlar."

YOLU OLMAYAN YAYLA KALMAYACAK

Yolu olmayan mahalle, yayla bırakmamak için araç parkını güçlendirmeye devam ettiklerini vurgulayan Başkan Türel, "Bugün 11 milyona yakın yatırımla, 43 yeni iş makinesini daha araç parkımıza katıyoruz. Bu araçlarla, bu yıl içinde 200 kilometre sıcak asfalt, 500 kilometre sathi kaplama asfalt yapmayı, 50 kilometre yeni yol açmayı hedefliyoruz. Bunları yaparken, köprü, menfez gibi birçok sanat yapısını da hizmete sunacağız" dedi.

ARAZİDE ÇALIŞACAK ARAÇ ALDIK

Başkan Türel şunları söyledi:

"Alınan araçların hepsi dünyanın en iyi markaları. Biz aldığımız araçları sanayide yatan araç değil arazide de çalışan araç olarak planlıyoruz.  Antalya"nın her kuruşu dikkatle harcanıyor, bunun sonucunda da Belediyemiz güçleniyor,  Antalya güçleniyor. İnşallah hep birlikte her zaman daha iyisini yapacağız. Biz çalışacağız,  Antalya daha iyi hizmet alacak. Hizmetlerimiz  Antalya"ya iyi gelecek,  Antalya kazanacak. Tüm arkadaşlara kazasız belasız hayırlı hizmetler diliyorum."