Atatürk'ün Alanya'ya Geliş Yıldönümü Kutlandı

Atatürk'ün Alanya'ya Geliş Yıldönümü Kutlandı
Atatürk'ün Alanya'ya gelişinin 81. yıldönümü törenlerle kutlandı. Törende bir konuşma yapan Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, ''Atatürk'ün gösterdiği doğrultuda önder ülke olmak için var gücümüzle çalışacağız'' dedi.

Atatürk’ün Alanya’ya gelişinin 81. yıldönümü kutlama programı, İskele'deki Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, kutlama programında katılımcı öğrencilere, öğretmenlere ve protokol üyelerine yaptığı konuşmasında Cumhuriyetin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 81 yıl önce Alanya'ya geldiğini belirterek Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan için şahadet mertebesine erişenleri şükranla andığını ifade etti.

KAYMAKAM TANRISEVEN ''TÜRK TURİZMİNİN YILDIZI OLAN ALANYA'MIZI DAHA DA ÇOK PARLATMAK ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ''

Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven konuşmasının devamında şunları kaydetti: '' Bugün Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk'ün Alanya'ya gelişinin 81. yıldönümünü kutluyoruz. Ulu Önder Atatürk'ün bizlere gösterdiği yol doğrultusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Sevgili gençler; Atatürk'ün bizlere gösterdiği muasır medeniyet seviyesine ulaşmak için daha çok çalışacağız. Bu çalışmaları elbirliği ile yapacağız ki bu coğrafyada, Türkiye Cumhuriyeti en güçlü ve önder ülke olmaya devam edecektir. Geçmişe baktığımız zaman Türkiye'nin, Antalya'nın ve Alanya'mızın çok daha iyi yerlere geldiğini görüyorum. Ama bununla yetinmeyeceğiz ve önder ülke olmak için var gücümüzle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Olaylardan, bir takım aksaklıklardan asla yılmayacağız.     Dünkü terör saldırısında olduğu gibi bu gibi olaylar bizim geleceğe endişe ile bakmamıza değil aksine daha çok bilenmemize ülkemizi sevmemize ve birbirimize kenetlenmemize vesile olacaktır. Ankara'daki saldırıda hayatlarını kaybeden Türk Silahlı Kuvvetleri Mensuplarına ve vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. İnşallah el birliği ile çalışmalarımızı sürdürerek ülkemizi iyi bir yerlere getirme gayreti içerisinde olacağız. Türk turizminin yıldızı olan Alanya'mızı daha da çok parlatmak için Atatürk'ün gösterdiği doğrultuda çalışmalarımızı sürdüreceğiz.''

Alanya Belediye Başkan Vekili Mehmet Kula yaptığı konuşmada, Ankara’da dün gerçekleşen Terör saldırısını kınayarak sözlerine başladı. Belediye Başkan Vekili Kula, medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Alanya’yı 18 Şubat 1935’te ziyaret eden Ulu Önder Atatürk’ü büyük bir özlemle andıklarını belirterek birlik ve beraberlik içinde olunması gerektiğini söyledi.

Hasan Çolak Anadolu Lisesi Tarih öğretmeni Raşit Fehmi Raşitoğlu’nun günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından Atatürk’ün Alanya’ya gelişi ile ilgili şiirleri; Hayate Hanım Ortaokulu ve Fevzi Alaettinoğlu Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından okundu. Protokol, misafir ve öğrencilerin Atatürk Evi’ni gezmesiyle devam eden kutlama programı, saat 10.30'da da Atatürk’ün Alanya’ya gelişi ile ilgili kros yarışmasının ve Türkiye Atletizm Federasyonunun programında yer alan Atletizmi Geliştirme Yarışmasının düzenlenmesi ile son buldu.