Alanya’da Yayla Yolları Asfaltlanıyor

Alanya’da Yayla Yolları Asfaltlanıyor
Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Hizmet Birimi, kırsal alan çalışmalarına hız verdi.

Alanya Hizmet Birimi, yaz aylarının yaklaşmasıyla kırsal bölgelerdeki yol ve asfalt çalışmalarını yoğunlaştırdı. Kırsal alan ekipleri, ilçenin dört bir yanında 5 farklı ekiple çalışmalarını sürdürüyor.

Alanya"nın birçok mahallesi ve  Gündoğmuş sakinleri için yaylalara geçiş güzergahı olan Taşatan Yolu"nun 13 kilometresini geçen yıl asfaltlayan Büyükşehir Belediyesi bu yıl da yolun kalan 7 kilometresini ve Gökbel Yaylası"na bağlantısını sağlayan 10 kilometrelik bölümünü asfalt programına aldı.

YAYLA YOLLARI ASFALTLANIYOR

Öte yandan  Oba, Çıplaklı, Kızılcaşehir,  Bademağacı ve Alacami mahallelerini Gedevet Yaylası"na bağlayan ikinci alternatif yol olan Asmaca yolunda genişletme ve stabilize çalışmalarına başlandı. 6 kilometrelik yolun Mayıs ayı içinde tamamlanması planlanıyor.  Alanya"nın batısında yer alan 10 kilometrelik Çakallar, Saburlar ve Karamanlar grup yolunun genişletme ve alt yapı çalışmaları tamamlanarak, asfalta hazır hale getirildi. Asfalt çalışmalarına önümüzdeki günlerde başlanacak. Bu yolun devamı olan 9 kilometrelik Karamanlar, Orhan ve Gözübüyük grup yolunda da genişletme ve stabilize çalışmalarına da yaz sezonunda başlanması hedefleniyor.

"BÜYÜKŞEHİR HİZMETLERİNİ GETİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

Diğer yandan asfalt onarım ve yama ekipleri de 7 mahallenin ortak kullandığı Demirtaş grup yolun da bakım onarım ve yama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.  Antalya Büyükşehir Belediyesi  Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, "Alanya"nın dört bir yanında ekiplerimiz yol, açma, genişletme, bakım onarım, yama ve asfalt çalışmalarına aralıksız devam ediyor.  Alanya"nın her noktasına büyükşehir hizmetlerini getirmeye devam edeceğiz" dedi.