banner179
Öne Çıkanlar antalya büyükşehir belediyesi alanya ürdünlü eksoz Yetkine sürpriz

Bu haber kez okundu.

Alanya'da nikah yoğunluğu!

İlk korona virüs vakasının görüldüğü 10 Mart itibari ile Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri kapsamında birçok tedbir alınmıştı. Bu tedbirler içerisinde toplu etkinliklerin iptali ile birlikte düğünler de iptal edilmişti. Düğün tarihini Nisan ve Mayıs olarak belirleyen çoğu çift, bu iptal ile birlikte nikahlarını da ertelemek zorunda kaldı. Normalleşme sürecinin ne kadar süreceğinin belli olmaması nedeniyle de evlenmek isteyenler nikah tarihlerini genellikle Eylül ve Ekim ayı içerisine ertelemek için talepte bulundu. Bu durum Alanya Belediyesi Nikah Dairesi’nde de yoğunluğun adeta tavan yapmasına neden oldu. 

NİKAH GÜNÜ BULUNAMIYOR
Yüzlerce çiftin Eylül ve Ekim aylarına tarih istemesi nedeniyle Alanya Belediyesi Nikah Dairesi’nde Eylül, Ekim ve Kasım aylarında neredeyse nikah tarihi verilemez duruma geldi. Yıldırım nikahların bile zorlukla kıyılabildiği ifade edildi. 

ORGANİZATÖRLERDEN PANDEMİ UYGULAMASI
Türkiye’nin birçok kentinde olduğu gibi Alanya’da da düğün organizatörleri sosyal mesafeli düğün çalışmalarını hazırladı. Normalleşme sürecinde düğünlerin serbest bırakılması ile birlikte salgın tedbirli düğünler organize edilecek. Takı törenlerinin dahi sosyal mesafe kuralları ile yapılacağı düğünlerde tedbir üst seviyede olacak.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner167

banner169

Alanya Gazetesi Alexa