whatsapp
Öne Çıkanlar alanya alanya son dakika alanya haber haberler antalya

Bu haber kez okundu.

Alanya'da Mobesalı Ceza Dönemi Başladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve İl Emniyet Müdürlüğü, il ve ilçelerde 'Kent Güvenlik Yönetim Sistemi ve Plaka Tanıma Sistemi'nin genişletilmesi için protokol imzaladı. MOBESE'yi oluşturan kameralı güvenlik sisteminden daha gelişmiş teknolojiye sahip yeni sistem il genelinde meydana gelen olayların aydınlatması, suç ve suçlularla daha etkin mücadele edilebilmesinin yanı sıra trafik düzenlemesinde teknolojiden yararlanma olanaklarını sağlıyor.

HUZURLU BİR KENT İÇİN

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul imzalarının bulunduğu protokolle il genelinde güvenlik hizmetlerinin verimliliğinin artırılması, kişi hak ve hürriyetlerine dokunulmadan genel asayiş ve huzuru temin etmek amacıyla Antalya Kent Güvenlik Yönetim Sistemi Projesi'nin genişletilmesi ve işbirliğinin sağlanması hedefleniyor. İl Merkezi dışında Akseki, Kumluca ve İbradı'da 7, Alanya'da 82, Demre, Elmalı, Gazipaşa'da 9'ar, Manavgat'ta 58, Korkuteli'de 27, Kaş'ta 13Kemer'de 11, Serik'te 10 ve Finike'de 6 noktaya KGYS kameraları yerleştirilecek.

PLAKA OKUYACAK
Sistem, güvenlik kameralarıyla kentin muhtelif yerlerinin canlı olarak izlenmesi ve elde edilen görüntülerin kayıt edilmesi, trafik denetlemelerinin ve düzenlemelerinin kameralarla yapılması, polisin bulunmadığı noktalarda kırmızı ışık kontrolünün ve hız ihlallerinin tespitinin yapılması ve trafikte kameralarla suç işlediği tespit edilen araçlar için otomatik olarak ceza makbuzu düzenlenmesini sağlayacak. Sistemde ayrıca istenen bölgelere kurulan sistemle, hız limit değerlerini aşan araçlar tespit edebilecek. Plaka tanıma sistemiyle birlikte entegre çalışacak sistemde ihlal yapan araçların görüntüleri, hız değeri, fotoğrafları ve plaka bilgisi merkeze gönderilebilecek ve otomatik olarak cezayı kesecek sistem ruhsat adresine de cezayı gönderecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
durmus akdemir 3 yıl önce

ceza kağıdı apartman kapısına ilistirilir.Kağıt ruzgar,çoluk çocuktan kurtulursa seni bulur. Muhtara kağıt birakilir, maaşına zam yapılsın denen muhtar seni arama veya sana mesaj atmaya zahmet etmez. Tesadüf eseri e-devlete girince 390 Tl olan 8 ay önceki cezanın 530 Tl oldugunu oğrenirsin. Emniyetten görüntü alamazsın. Ptt "sistem böyle " der. Paşa paşa cezanı faizle odersin. Ulan 399 lira ceza kestiğin adama bir sms atsan ne olur?

Avatar
Atakan uyar 3 yıl önce

Alanyadan Antalyaya kadar sanirim 40 trafik ışıgı mevcut Neden D 400 diyosunuzki bu karayoluna otobandan önceki karayolunda 40 ışıkmı olur ...

banner56

banner142

banner73

banner141

banner57

banner74