Öne Çıkanlar haber antalya son dakika alanya alanya gazetesi alanya

Bu haber kez okundu.

ALANYA BELEDİYESİ PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ OBA MERKEZ ŞANTİYE ÖĞRENCİLERİN İLGİ ODAĞI OLDU


Alanya Belediyesi ve Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle öğrencilere yönelik ‘’doğa temalı’’ su kabağı boyama ve quilling (renkli kağıtları kıvırma sanatı) çalışmalarında bu hafta Hayati Hanım İlkokulu misafir edildi.

Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı görevli ressamların gözetiminde öğrencilere ‘’doğa temalı’’ su kabağı boyama ve quilling resim çalışması yaptırıldı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü Merkez Şantiyesinde devam eden organizasyonda öğrenciler keyifli zaman geçirdi. Çalışmalarını tamamlayan öğrencilere seramızda üretilen bitkiler hakkında bilgi verildi. Doğa’nın ve çevrenin önemi anlatılarak farkındalık oluşturuldu.

NAZMİ UYAR: “ÖĞRENCİLERİMİZE YÖNELİK FAALİYETLERİMİZ ARTARAK DEVAM EDECEK”

Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Nazmi Uyar yaptığı açıklamada; “Öğrencilerimize doğayı sevdirmek ve el becerileri ile görsel hafızalarını geliştirmeye yönelik bu tür faaliyetlerimiz artarak devam edecek. Bu çalışmalarımıza Alanya’mızın yöresel ürünlerini öğrencilerimize uygulamalı olarak öğretip gelecek nesillere sağlıklı bir şekilde aktarmayı planlıyoruz’’ dedi. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner169

Alanya Gazetesi Alexa