Alanya Belediyesi Engellileri Piknikte Buluşturdu

Alanya Belediyesi Engellileri Piknikte Buluşturdu
Engelliler haftası kapsamında bir dizi etkinlik düzenleyen Alanya Belediyesi engelli birey ve ailelerini piknikte buluşturdu.

Cikcilli Seyir Terasında gerçekleştirilen piknik organizasyonuna yaklaşık 500 engelli birey ve yakını katıldı. Organizasyon katılan Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Tunahan Kasapoğlu, engelli bireylerin mutluluğunun Alanya Belediyesi’nin öncelikleri arasında olduğunu belirterek, ”Alanya Belediyesi olarak, 10-16 Mayıs tarihleri arasında Engelliler Haftası kapsamında engelli vatandaşlarımız için çeşitli organizasyonlar yaptık. Bu gün de onlar için düzenlediğimiz piknikte bir araya geldik. Burada onları eğlenirken görmek bizleri son derece mutlu etti. Belediye olarak, sadece engelliler haftasında değil, her zaman onların farkında olduğumuzu Engelsiz Kent Alanya Projeleri ile destekliyoruz. Engelleri onlar için kaldırıyoruz. Katılmalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

 Piknikte müzik eşliğinde doyasıya eğlenen engelli birey ve yakınları birlikte yenilen öğle yemeğinin ardından gönüllerince eğledi.