Alanya 19 Mayıs'a Hazır

Alanya 19 Mayıs'a Hazır
İlçemizde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Spor Bayramı çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

İlçemizde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Spor Bayramı çeşitli etkinliklerle kutlanacak.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Spor Bayramı, 19.05.2016 Perşembe günü saat 09.00’da Atatürk Anıtı önüne çelenk sunumuyla resmi törenle başlayacak. Çelenk sunumunun ardından saat 09.15’de Alanya Lisesi Bando Takımı eşliğinde “Rıhtım Şelale” önüne kortej eşliğinde yürüyüş gerçekleştirilecek. Saat 09.30’da Rıhtım Şelale önündeki kutlama törenine geçilerek, öğrencilerin hazırlamış oldukları şiirler ve halk oyunları gösterileri icra edilecek.
ÇEŞİTLİ SPOR GÖSTERİLERİ SUNULACAK
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde, Rıhtım Şelale önünde 10.00 ile 17.00 saatleri arasında Gençlik ve Spor Kulüpleri, Gençlik Kulüpleri, Özel Spor Salonu Kulüpleri, Engelli Spor Kulüplerinin spor gösterileri ve çeşitli etkinlikler icra edilecek.
GENÇLİK ŞÖLENİ VE ŞENLİĞİ
Üniversite, lise ve gençlik müzik gruplarının 16.00 ile 19.30 saatleri arasında Rıhtım Şelale önünde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Spor Bayramı’na özel müzik dinletisi sunacak. Gençlik şöleninin ardından Fener Alayı’na geçilecek.
GÖRKEMLİ FENER ALAYI
Saat 20.00’de Atatürk Anıtı önünde toplanılarak, Türk Bayrakları ve meşaleler eşliğinde coşkuyla Atatürk Caddesi, Bostancı Pınarı Kavşağı, Kuyular Önü Caddesi, İskele Caddesi, Kızılkule Önü, Rıhtım Şelale Önü, Alanya Belediyesi bina arkasında yürüyüş son bulacak.