Adem Başkanın Memleketi "Kestel" Asfaltlanıyor

Adem Başkanın Memleketi "Kestel" Asfaltlanıyor
Alanya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Kestel Mahallesi’nde başlatılan asfalt çalışmalarını sürdürüyor.

İkinci sıcak asfalt pilenti ile çalışmalarını hızlandıran Alanya Belediyesi, Kestel Mahallesi’nde altyapı, kaldırım ve cadde düzenleme çalışmalarının tamamlandığı cadde ve sokakları sıcak asfalt ile kaplıyor. Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, kaldırım ve cadde düzenleme çalışmalarının tamamlandığı caddelerde sıcak asfalt çalışmalarının devam edeceğini belirterek, “Alt yapısı ve üst yapısı tamamlanmış olan cadde ve sokaklarda gerek parke gerekse sıcak asfalt çalışmalarımız sürüyor. Eş zamanlı olarak Alanya’nın çeşitli mahallelerinde sıcak asfalt çalışması yapıyoruz. Şehrin gelişmesine paralel olarak bu yöndeki çalışmalarımız devam edecek.” dedi.

 

MAHMUTLAR’DA KUYUCAK DERESİ ISLAH EDİLİYOR

Daha önce Mahmutlar Mahallesi’ndeki Kuyucak Deresi (Dere Park),  D400 ile Barbaros Caddesi arasındaki kısımda ıslah çalışması yapan Alanya Belediyesi, Kuyucak Deresi’nin Barbaros ile Atatürk Caddesi arasındaki bölümünde de ıslah çalışması başlattı. Menfez çalışmasının ardından çevre düzenleme ve peyzaj çalışması yapılacak.

YAŞLI ÇİFTEN BAŞKAN YÜCEL’E TEŞEKKÜR

Mahmutlar Mahallesi’ndeki dere ıslah çalışması sırasında dere kenarındaki evlerinin kanalizasyon şebekesine maddi durumları elvermediği için bağlantı yapamadıklarını dile getiren yaşlı çiftin talebini de yerine getiren Mahmutlar Şantiyesine bağlı ekipler, iş makinelerinin girmediği evin kanalizasyon hattının şebekeye bağlantısını gerçekleştirdiler. Başkan Yücel’e ve ekiplere teşekkür eden yaşlı çift , “Bizim bu bağlantıyı yapma imkânımız yoktu. Sağ olsunlar belediye ekipleri bizi bu dertten kurtardılar. Başkanımıza ve ekiplerine teşekkür ediyoruz.” diye konuştular.