Reuters'a Konuşan Türk Yetkili: Patlamada İlk Bulgular PKK'yı Gösteriyor

Reuters'a Konuşan Türk Yetkili: Patlamada İlk Bulgular PKK'yı Gösteriyor
Ankara'nın Kızılay semtinde akşam saatlerinde büyük bir patlama oldu. Ankara Valiliği hain saldırıda 27 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Patlaması sonrası Reuters'a konuşan ve ismini vermek istemeyen bir Türk güvenlik yetkilisi, " Ankara patlamasında ilk bulgular PKK'yı gösteriyor" dedi.
Reuters, flaş olarak geçtiği haberinde "Türk güvenlik kaynaklarına göre ilk bulgular,  Ankara'daki saldırının PKK ya da ona bağlı bir grup tarafından gerçekleştirildiğini gösteriyor." bilgisini verdi.

"PKK YA DA PKK ADINA SOL BİR ÖRGÜT"

Reuters'a bilgi veren bir güvenlik kaynağı, "Gördüğümüz kadarıyla PKK ya da PKK adına sol bir örgüt bu saldırıyı yapmış gibi. Bu nihai bir tespit değil ilk belirlemeler. Ancak kimin yaptığını belirlemek için üst düzey güvenlik değerlendirmeleri sürüyor. Güvenlik zirvesinde Başbakan  Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki bu bilgiler de ele alınacak" dedi.

BAŞBAKANLIK'TA GÜVENLİK ZİRVESİ
Başbakanlık kaynaklarının verdiği bilgiye göre; ilgili bakanların ve güvenlik bürokrasisinin katılımı ile  Başbakan Davutoğlu başkanlığında bir güvenlik zirvesi düzenleniyor.