Öne Çıkanlar Türkiye Kalp Alanyaspor Bugün Son Antrenmanını Yaptı Ucuz Seyahat Nasıl Yapılır Arif Razgatlıoğlu

Bu haber kez okundu.

Baykal’dan THY’ye Piyaz Eleştirisi

ANTALYA Lisesi ve Mezunları Vakfı"nın düzenlediği "Piyaz Günü"ne katılan  CHP eski Genel Başkanı ve  Antalya  Milletvekili  Deniz Baykal,  Türk Hava Yolları ( THY) uçaklarında piyaz ikram edildiğini hatırlatırken, "THY"nin bu çabasını saygıyla karşılıyorum. Fakat  Antalya piyazı olmamış.  Antalya piyazını uçağa sokmayı başaramamışlar" dedi.

Antalya Lisesi ve Mezunları Vakfı"nın bu yıl 22"ncisini düzenlediği "Geleneksel Piyaz Günü", okulun mezunlarını bir araya getirdi.  Antalya Lisesi bahçesinde açık alanda yapılması planlanan etkinlik, yağmur nedeniyle yarı açık olan okul girişine taşındı. Etkinliğe  Antalya Lisesi eski mezunlarından  CHP  Antalya  Milletvekili  Deniz Baykal,  Muratpaşa Belediye Başkanı  CHP"li  Ümit Uysal ve çok sayıda davetli katıldı.

Davetliler ikram edilen piyazdan yiyip sohbet ederek özlem giderdi.  CHP"li Baykal da ikram edilen piyazdan yedi ve burada bulunanlarla sohbet etti. Bu türden etkinliklerle mezun olduğu liseyi yeniden görme olanağı elde ettiğini belirten Baykal, önemli bir programı olmadığı sürece  Antalya Lisesi"nin etkinliklerine katıldığını ifade etti.

THY'YE PİYAZ ELEŞTİRİSİ

İkram edilen piyazın güzel pişirildiğini belirten Baykal, piyazın  Antalya"nın markası olduğunu söyledi.  THY uçaklarında yöresel mutfaklar kısmında  Antalya piyazının sunulduğunu da kaydeden Baykal, eleştiride bulundu.  THY"nin çabasını saygıyla karşıladığını belirten Baykal şöyle konuştu:

"Antalya piyazı ülkede, dünyada bir tane.  THY çok ciddi bir mutfak çalışması yapıyor. Güzel ürünler sunuyor, kutluyorum. Piyazı da sunmaya çalıştıklarını görüyorum.  THY"nin bu çabasını saygıyla karşılıyorum fakat  Antalya piyazı olmamış.  Antalya piyazını uçağa sokmayı başaramamışlar. Bir defa piyaz ılık yenir. Uçakta buzdolabından çıkmış halde geliyor. Zeytinyağlı, tahinli bol yumurtalı sos olmadan olmaz. Bu özlemimizi burada giderdik. Piyazı burada pişirmeyi başarmışlar."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner56

banner73

banner57

banner74

Alanya Son Dakika Haberleri, Alanya Haber Oku, Alanya Gazetesi