PKK'nın sözde Nusaybin sorumlusu öldürüldü

PKK'nın sözde Nusaybin sorumlusu öldürüldü
Mardin'in Nusaybin ilçesinde 4 mahallede devam eden Atmaca-7 Müşterek Özel Birlik Operasyonu'nda, bölücü terör örgütünün sözde Nusaybin sorumlusu Brüsk Çevrim adlı Hebatkar-Karker kod adlı Zamani Çamak adlı terörist, etkisiz hale getirildi.
 DHA'nın güvenlik kaynaklarına dayandırdığı habere göre, Mardin'in Nusaybin ilçesindeki dört mahallede devam eden Atmaca-7 Müşterek Özel Birlik Operasyonu'nda, PKK'nın sözde Nusaybin sorumlusu Brüsk Çevrim adlı Hebatkar-Karker kod adlı Zamani Çamak öldürüldü.
30 Mayıs'ta düzenlenen operasyonda bu PKK'lıya ait 5 Kalaşnikof tüfeği, bir tabanca, bir dürbün, iki RPG-7 roketatar da ele geçirildi.

Bingöl ili Karlıova ilçesi nüfusuna kayıtlı PKK'lının 1997 yılında kendi isteğiyle PKK'ya katıldığı, hakkında 32 "Aranıyor" suç kaydı olduğu bildirildi.
2012 yılından itibaren "Mardin eyaleti özel güç sorumlusu Derçem Çevrim" adıyla faaliyet yürüttüğü ve Ocak 2016'dan itibaren de Nusaybin’de örgütün sorumlusu olduğu kaydedildi.

Aynı operasyonda; Nusaybin ikinci sorumlusu Mazlum Çevrim adlı, Kava kod adlı Veysi Akgün adlı PKK'lının ise 23 Mayıs'ta öldürüldüğü bildirildi.

NUSAYBİN'DEN KAÇACAKLARDI

Bölgedeki güvenlik kaynaklarından, PKK'nın dağ kadrosunun örgüt mensubu Zamani Çamak’ı kaçırmak için Nusaybin’de oldukları öğrenildi.