Manavgat’ta Kayıp Üç Turist Ölü Bulundu

Manavgat’ta Kayıp Üç Turist Ölü Bulundu
Antalya'nın Manavgat ilçesindeki Oymapınar Barajı gölünde gerçekleşen kazada kaybolan biri çocuk üç kişinin cesedine ulaşıldı.

Antalya"nın  Manavgat ilçesi  Oymapınar Barajı gölünde meydana gelen, 9 kişinin yaralandığı ve üç kişinin kayıp olduğu kazanın ardından  Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sonunda cesetlere ulaşıldı.Biri çocuk 3 ceset arama kurtarma ekipleri tarafından baraj gölünden çıkartılıp iskeleye getirildi.

CİP, VİRAJI ALAMAYIP YOLDAN ÇIKMIŞTI

Sabah saatlerinde meydana gelen olayda  Oymapınar Barajı"na safari yapan ve içinde 3"ü çocuk 12 kişinin bulunduğu Ertan Ekeroğlu idaresindeki 07 HBB 71 plakalı cip, dönüş yolunda virajı alamayıp yoldan çıkınca  Oymapınar Barajı"na uçmuştu. Kazada araç sürücüsü Ertan Ekeroğlu ile rehber Dilek Evren ve isimleri belirlenemeyen 7 turist araçtan savrulmuştu. Olay yerine gelen  Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri ve jandarma, yaralılara ilk müdahaleyi yaptıktan sonra denizden botla alıp iskeleye getirdi. Yaralılar ilk müdahalelerinin ardından ambulanslarla hastanelere sevk edildi.

ÖNCE ÇOCUK, SONRA İKİ KADIN CESEDİNE ULAŞILDI

Kazada araçtan çıkamayan ve  Oymapınar Baraj Gölüne düşen 1"i çocuk üç kayıp turistin arama çalışmaları başladı.  Antalya Büyükşehir belediyesi arama kurtarma ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sonunda önce çocuğun cesedine ulaşan ekipler daha sonra biri kadın iki kişinin cesedine daha ulaştı. Ekipler cesetleri botla alıp iskeleye getirdi.