Kemer’de Şüpheli Araçta Arama

Kemer’de Şüpheli Araçta Arama
Kemer'de şüpheli araçta aramaAntalya'nın Kemer İlçesi'nde terör eyleminde kullanılabileceği şüphesiyle aranan hafif ticari araçta yapılan aramada, patlayıcı ya da silah bulunamadı.

Bursa"da terör eyleminde kullanılacağı şüphesiyle aranan bir aracın  Kemer"e geldiği ihbarını alan İlçe  Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Antalya-  Kemer karayolu üzerinde aracı durdurdu. H.Ö."nün kullandığı 07 GPH 29 plakalı hafif ticari araçtaki 4 kişi ve bebeği indiren polis, araçta detaylı arama yaptı. Sürücü H.Ö. ile araçtaki B.Ö., D.T., H.Ç. ve 1 yaşındaki bebek polis eşliğinde merkeze götürüldü. Polisin araçta yaptığı aramada herhangi bir patlayıcı ya da silah bulunamadı. Arama sırasında polis ekipleri uzun namlulu silahlarla karayolunda önlem alırken, yol arama süresince trafiğe kapatıldı.

Arama işleminin tamamlanması sonrası araç emniyet otoparkına çekildi. Araçtakiler ise polis merkezindeki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Araçtakilerin  Tokat"tan satın aldığı aracın  Gaziantep plakalı olduğu ve daha önce  Tokat"ta sahte plaka nedeniyle işlem yapıldığı belirtildi.