Hurdacı Cinayetine Ceza Yağdı

Hurdacı Cinayetine Ceza Yağdı
Alanya'da, Hacı Eskitan’ı öldürdüğü iddiasıyla yargılanan 3 şüpheli, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çaptırılırken, bir kişi de 7 yıl hapis cezasına çaptırıldı.

Olay,  Alanya"da 10 Haziran 2015 tarihinde meydana geldi. Hırsızlık amacıyla girdikleri evde çıkan kavgada hurdacı 60 yaşındaki Hacı Eskitan"ı bıçakla öldürdüğü iddiasıyla tutuklu yargılanan Yalçın E. (19), Pelinsu M. (20) ve Ramazan B (26), "Başka bir suçu gizlemek amacıyla öldürmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına, 17 yaşındaki kadın K.S.A ise yağma suçundan 7 yıl hapis cezasına çaptırıldı.

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen karar duruşmasında, cezaevinden tutuklu olarak duruşmaya getirilen Yalçın E., Pelinsu M, Ramazan B ve K.S.A avukatlarıyla birlikte hazır bulundu. Duruşmada sanıklardan Pelinsu M., Hacı Eskitan"ın evine hırsızlık amacıyla gittiklerini ancak cinayet olayıyla bir ilgisinin olmadığını belirterek mahkeme heyetine "Çok pişmanım. Adaletinize sığınıyorum" dedi. Ramazan B. ve Yalçın E ise pişman olduklarını söyledi.

Mahkeme heyeti duruşma sonunda Pelinsu M., Yalçın E ve Ramazan B"ye "Başka bir suçu gizlemek amacıyla öldürmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verirken, K.S.A"ya yağma suçundan 7 yıl hapis cezası verildi. Tutuklu sanıklar daha sonra  Alanya L Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.