whatsapp
Öne Çıkanlar alanya alanya son dakika (2) Futbol Spor

Bu haber kez okundu.

Yeşilöz Mahallesinde dolum ve depolama tesisi bulunan bir akaryakıt dağıtım şirketinin kapasitesini yükselteceği iddialarına ilçe parti başkanları ve bölge halkı tepki göstermesi ardından firmadan yapılan " Herhangi bir yeni yatırımı veya büyütme kararı yok" açıklamasına videolu yalanlama geldi.

Akaryakıt ve LPG depolama tesisleri 25 bin metreküplük beyaz ürün, 20 bin metreküplük LPG olmak üzere 45 bin metreküplük depolama kapasitesi olan ve bu kapasiteyi 100 bin metreküplük kapasiteye yükselteceği iddia edilen Aytemiz Akaryakıt Dağıtım AŞ.’nin ‘Yanasma Dolfeni Tesisinin Kapasite’ projesine tepki göstermek için siyasi parti temsilcileri ve bölge halkı Yeşilöz Mahallesi’ndeki bir restoranda toplandı. Toplantıya MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, CHP Alanya İlçe Başkanı Ali Tavakut, MHP 23. Dönem Antalya Milletvekili Hüseyin Yıldız, çok sayıda bölge halkı ve partililer katılmıştı. 

Akaryakıt Dağıtım Firmasından konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada Aytemiz Alanya Dolum Tesisleri ile ilgili yapılan toplantıda ilgili tesisin büyütüleceği ve/veya yeni bir tesis yapılacağı konularının gündeme getirildiği belirtilerek " Tamamı yüzde yüz yerli sermayeli Aytemiz’in, bölgede sahip olduğu dolum tesisleri için alınmış herhangi bir yeni yatırımı ve/veya büyütme kararı olmadığını kamuoyuna saygı ile duyururuz" denildi. 
Bölgede yaşayan ve tesisin büyütülmesine karşın oluşturulan heyetin başkanı Yücel Uçur, firmanın yapmış olduğu açıklamayı yalanlayan bir açıklama ve video yayınladı. 

Uçur, açıklamasında ; "Şirket yazılı bir açıklama ile; “Aytemiz Alanya Dolum Tesisleri ile ilgili yapılan toplantıda ilgili tesisin büyütüleceği ve/veya yeni bir tesis yapılacağı konularının gündeme getirildiği belirtilerek " Tamamı yüzde yüz yerli sermayeli Aytemiz’in, bölgede sahip olduğu dolum tesisleri için alınmış herhangi bir yeni yatırımı ve/veya büyütme kararı olmadığını kamuoyuna saygı ile duyururuz" demiş !!! Bende cevap hakkımı kullanıyor ve yalancılık ve iftira ile itham edildiğimizden savcılarımıza gereğini yapmaları için çağrıda bulunuyorum! Belli ki şirket yetkilileri bölge halkını ve bizleri istedikleri gibi yönlendirebilecekleri saf insanlar topluluğu olarak görmüş ,Yeşilöz gözde balık restoranda yapılan 2. ÇED raporu ile alakalı toplantıda bölge halkını aşağılayıcı tavrınızı, sırıtıp alaylı bakışlarla taciz ettiğiniz anları unutmadık. Belli ki kendinizi çok zeki bölge halkını da bir o kadar saf ve çaresiz zannettiniz ve şimdi utanmadan bizleri yalancılık ve iftira ile itham ediyorsunuz! Elinizden geleni ardınıza koymayın!" ifadelerine yer verdi. 

Anahtar Kelimeler:
Akaryakıt Tesisine Şok

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner56

banner142

banner73

banner141

banner57

banner74