Plaj 400 Tonluk Vinç Yardımı İle Yıkıldı

Plaj 400 Tonluk Vinç Yardımı İle Yıkıldı
Antalya’nın Lara bölgesinde bulunan Bambus Plajı iş makineleri ile yıkıldı.

Antalya’nın Lara bölgesinde bulunan Bambus Plajı iş makineleri ile yıkıldı. Plajın yıkımı için 150 metre yükseklikten aşağıya 400 tonluk vinç kullanılarak kepçe indirildi. Yıkım esnasında çıkan arbede sonucu 2 kişi gözaltına alındı.
Antalya’’nın Lara bölgesinde denizden getirilen iş manikasıyla kayalıklar kırılıp denize dolgu da yapılarak beton dökülen Bambus Plajı’na bu defa yıkım için belediye ekipleri girdi. Muratpaşa Belediyesi, plajla ilgili yapılan haberleri de ihbar kabul ederek doğrudan yıkım kararı alıp sabah saatlerinde Fen İşleri yıkım ekiplerini bölgeye gönderdi. Sabah saatlerinde plaja gelen ekipler ilk olarak beton delme makineleri ile betonu kırmaya başladı. Daha sonra betonu kırmak için 150 metre yükseklikten aşağıya 400 tonluk vinçle iş makinesi indirildi. Yaklaşık 4 saatlik çalışmanın ardından indirilen iş makinesi yıkıma kaldığı yerden devam etti.
2 KİŞİ GÖZLATINA ALINDI
İş makinesi ile yıkım devam ederken işletme sahipleri ile zabıtalar arasında tartışma yaşanmaya başladı. Aralarında işletme sahibinin de bulunduğu iddia edilen 3 kişi, yıkım alanında belediye görevlilerinden başka kimsenin bulunmamasını isteyerek zabıta görevlileriyle tartıştı. Çıkan tartışma arbedeye dönüşünce devreye, yıkım için tedbir alan polis girdi. Yaşanan arbede sonucu 2 kişi gözaltına alındı. Arbedenin ardından yıkıma kaldığı yerden devam edildi.