Asat Ekibi Ölümden Döndü

Asat Ekibi Ölümden Döndü
Antalya’nın Manavgat ilçesinde meydana gelen trafik kazasında Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü’nde (ASAT) görevli bir inşaat mühendisi ile otomobil sürücüsü yaralandı

Antalya’nın Manavgat ilçesinde meydana gelen trafik kazasında Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü’nde (ASAT) görevli bir inşaat mühendisi ile otomobil sürücüsü yaralandı. 50 metrelik uçurumdan yuvarlanan araçta sıkışan sürücü itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.
Kaza, dün öğleden sonra Cerle yolunda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Büyükşehir Belediyesi ASAT ekiplerini taşıyan Ali Gökay idaresindeki 07 GLD 52 plakalı kamyonet, yenilenen su şebekesini kontrol etmek amacıyla gittikleri Sahil Mahallesi Kepez Mevkii Cerle yolunda 50 metrelik uçurumdan aşağı yuvarlandı. Sürücünün karşıdan gelen güneş sebebiyle direksiyon hakimiyetini kaybedip yoldan çıkması sonucu yaşanan kazada araç sürücüsü Ali Gökay ile araçta bulunan ASAT’ta görevli inşaat mühendisi Ömer Çoban yaralandı. Kaza sırasında sürücü Ali Gökay şoför mahallinde sıkışırken aracın camından fırlayan Ömer Çoban, yukarı kadar tırmanarak köylülere durumu haber verdi.
Olay yerine gelen itfaiye ve sağlık ekipleri tarafından araçta sıkışan Ali Gökay bulunduğu yerden çıkartılıp Manavgat Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada ilk müdahalesi yapılan ve vücudunun birçok yerinde kırık tespit edilen Ali Gökay, Alanya Başkent Hastanesi’ne sevk edildi. Araçta bulunan inşaat mühendisi Ömer Çoban ise müdahalenin ardından taburcu edildi. Ali Gökay’ın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.