Memur zamları belli oldu, en düşük memur maaşı kaç TL?

Memur zamları belli oldu, en düşük memur maaşı kaç TL?
Temmuz Aralık dönemine gireceğimiz zaman memur maaşları zamlı olarak hesaplanacak. Peki Mevcut durumda öğretmenlerin Temmuz ayında alacakları zam oranı yüzde kaçtır? En düşük memur maaşı kaç TL olacak?

2023-2024 ikinci zam dönemi temmuz ayında başlayacak. Mali yıl olarak şu anda Ocak Haziran döneminin içerisindeyiz. Bütün memur ödemeleri bu dönemdeki katsayılar üzerinden belirlenmektedir.

Göreve yeni başlayan bir memurun Temmuz ayında alacağı Maaş ne kadar olacaktır? Memurlara toplu sözleşme zamanı olarak Temmuz ayında yüzde 10 zam yapılacaktır.

Mevcuttaki enflasyon artışları bize enflasyon farkından gelecek olan zammın yüzde 10 ile yüzde 15 bandında olacağını göstermektedir. Bizler bu miktarı 12 olarak alırsak tam ortada bir tahmin yürütmüş oluruz.

Yani Toplu sözleşme zammı %10 artı enflasyon farkı %12 olarak hesaplandığında toplamda Temmuz ayında öğretmenler %22 oranında bir zam alacaklardır.

Mevcut durumda göreve yeni başlayan bir memur 34.100,00 TL maaş almaktadır. % 20 zam oranı ile temmuz zammı 7.740,00 TL olarak hesaplanacaktır. Toplamda ise yeni göreve başlayan bir memur 41.840,00 TL maaş alacaktır.

Alanya Gazetesi/ ÖZEL HABER