Tarım arazilerimiz yok oluyor

Tarım arazilerimiz yok oluyor
Alanya'nın denizden bir nebze daha uzak kırsal alana Doğru giden Yollarına dikkat ettiğinizde Sağlı sollu Birçok yerde yükselen binaları göreceksiniz. Peki bunun sebebi nedir?

Merkezden çıkıldıktan sonra yerleşim yerlerinin tamamen bittiği bölgelerde tarım arazisi olarak tarif edilen alanlara doğru yöneldiğimizde pek çok yerde yükselen binalar dikkatinizi çekecektir. Bu binalar tarım arazilerinin %20'sine İskan verilmesi sebebiyle dikilen binalardır.

Zamanla büyüyecekler ve tarım arazisini tamamını kaplayacaklar. Bu binaların dikilmesinin sebebi ise ileride tansiyon, otel, hiç olmazsa konut olarak kullanılacak olmasıdır. Otel fiyatlarının çok yüksek düzeylerde seyretmesi orta sınıf tatilciyi denizden uzaktaki otellere ve pansiyonlara itti.

Bu durumda maalesef tarlalarımızın ve tarım arazilerimizin bu tarz ihtiyaçlar için talan edilmesine sebep oldu. 10 yıl içerisinde söz konusu binalar daha da yaygınlaşacak ve aynı zamanda tarım kenti olma özelliği taşıyan ilçemiz bu özelliğini yavaş yavaş kaybedecektir.

Alanya Gazetesi/ ÖZEL HABER