Otopark sorunu Alanya'da tarihi zirve yaptı

Otopark sorunu Alanya'da tarihi zirve yaptı
Son yıllarda ilçemiz nüfusunun kalıcı olarak artması sebebiyle kış aylarında dahi kendini gösteren trafik ve otopark sorunu İçinde bulunduğumuz son birkaç haftadır tarihi zirve yaptı.

İlçe merkezinde artık yaya geçidi ve kaldırımlara da vatandaşlar tarafından park işlemi yapılmaktadır. Bisiklet yolu artık gayrı resmi Park alanıdır. İlçemizde yaşanan trafik sorunu sebebiyle İstanbul'da yaşanan beklemelerin ve tıkanıklığın artık aynısını Alanya'da da görmekteyiz.

Aracımızı park etmek istememiz halinde ise park yeri bulabilmek için dakikalarca 40 dereceye Varan sıcağın altında Park alanı aramak zorunda kalıyoruz. Engelli vatandaşlarımızın tekerlekli sandalyeleri ile çocuğu olan vatandaşlarımızın ise bebek arabaları ile belli yerlere girebilmeleri mümkün değil.

Bu da ilçemizi erişilebilirlik açısından maalesef olumsuz noktalara doğru sürüklüyor. Gelen turistlerin sayısının her geçen gün artması sebebiyle yaşanan yoğunluğa bir de otobüslerin yoğunluğu eklendiği zaman işin içinden çıkılmaz bir hal alıyor.

Alanya Gazetesi/ ÖZEL HABER