Osman Zeki Özçelik söz verdiğini yaptı

Osman Zeki Özçelik söz verdiğini yaptı
Havaların ısınmasının ardından ilçemiz genelinde görülen tatilciler bir yana bir de park ve bahçelerimizde Vatandaşlarımızın huzur içinde dolaşmalarını ve dinlenmelerini engelleyen kişiler bulunmakta. Yıllardır Alanya Belediyesi tarafından yapılan park ve bahçeler söz konusu tekinsiz kişiler tarafından Özellikle geceleri kullanılması sebebiyle vatandaşlar Tedirgin oluyordu.

Göreve gelmeden önce söz konusu Park ve bahçelerdeki güvenlik sorununu sıfıra indireceğini kamuoyu tarafından çimen otel olarak nitelendirilen park ve bahçelerin konaklama amacıyla kullanılamayacağını belirten Alanya Belediye Başkanı Osman Zeki Özçelik konuyla ilgili zabıta ekiplerini görevlendirdi.

Park ve bahçeleri konaklamak amacıyla kullanan kişilere Kabahatler Kanunu'na göre Alanya zabıtası tarafından cezalar kesilmeye başlandı. Ayrıca sorun çıkaran kişiler emniyet güçlerine haber verilerek söz konusu problemler ortadan kaldırılıyor. İlçemizin önemli dinlenme ve eğlenme yerlerinden olan park ve bahçelerin huzura kavuşturulması Alanya turizminin kalitesini de yükseltecektir.

Alanya Gazetesi / ÖZEL HABER