Önemli isim tarih verdi Alanya'nın tamamına ne zaman doğalgaz gelecek?

Önemli isim tarih verdi Alanya'nın tamamına ne zaman doğalgaz gelecek?
Alanya yazlık bölge hava sıcaktır ancak kış bize de geliyor. Hiçbir şey olmasa bile evimizde yemek pişiriyoruz. Yani ille de doğalgaz ille de doğalgaz. Peki ilçemizin tamamına doğalgaz ne zaman gelecek?

Yıllardır devam eden doğal gaz sorunumuz sebebiyle ilimizin neredeyse tamamı büyük mağduriyetler yaşamakta. Mutfak tüpü kullanımı artık Türkiye'de tarihe karışsa da biz o tarihin içerisinde yaşamaktayız. Havaların aniden soğuması sebebiyle klimanın kışın ısıtamadığı evlerde oturmaktayız.

Ayrıca hiçbir şey olmasa evimizde yemek pişiriyoruz. Mutfak tüpünün dolum maliyeti ise ortada. Bu gibi durumlar doğalgazın konforundan bizim de yaralanmamızı gerektirmez mi? Konu ile ilgili olarak Alanya Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik yapmış olduğu çalışmaları anlattı.

Alanya Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik "2022 yılında Antalya ilinin ve tüm bölgenin dağıtım lisansını alan firma olan ENERYA Gaz Dağıtım Şirketi ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Her şey normal giderse 2029-2030 döneminde Alanya’nın yüzde 80’inden fazlasına doğal gaz ulaştırılmış olacak." dedi.

Alanya Medya / ÖZEL HABER