Antalya, tatile başlamadan ilk krizini yaşıyor!

Antalya, tatile başlamadan ilk krizini yaşıyor!
Antalya halkı bayram tatiline sayılı günler kala biletlerin tükenmesi krizi ile boğuşuyor. Antalya otogarlarında tüm biletler tükendi! Vatandaşın tek umudu ek seferler!

Alınan son bilgilere göre Antalya Otogarında biletler tükendi. Tatilde memlekete gidecek olan onlarca insan otogarlarda bilet bulamadığı için tedirgin. Bilet bulamayan vatandaşlar firmaların ek sefer açmalarını bekliyor.

Antalya için bilet krizi sadece otogarlarda değil aynı şekilde uçak biletlerinde de yaşanıyor. Hem Antalya’dan gidişlerde hem de Antalya’ya gelişlerde biletlerin hepsinin tükendiği belirtiliyor.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) Genel Başkanı Birol Özcan; biletlerin tükendiğini ancak tedirgin olacak herhangi bir durumun olmadığını ek seferlerin başlatılacağını belirtti. Açıklamalarında;

"Kurban Bayramı'nda ana hatlarımızın, yani şehirlerarası çalışan otobüs firmalarının biletleri bitmiş durumdadır. Bakanlığımızın genelgesiyle 12 ile 25 Haziran arası ek seferler için müsaade edilmiştir. Ek seferlerin satışına başladık" ifadelerini kullandı.

Bununla beraber Özcan vatandaşların bu yoğunlukta sahte bilet kurbanı olmamaları için dikkatli olmaları gerektiğini belirterek biletlerin mutlaka ya otogarlardan ya da acentelerden alınması gerektiğini vurguladı.