Alanya'daki havuzlarla ilgili önemli uyarı

Alanya'daki havuzlarla ilgili önemli uyarı
Geçtiğimiz günlerde salgın söylentileri İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından alınan tedbirlerden bahsedilerek yalanlanmıştı. Ancak uzmanlar havuzlarla ilgili uyarılarını sürdürmeye devam ediyor.

İlçemizde bulunan havuzlarda sıcak havanın etkisiyle serinlemek isteyen çok sayıda vatandaş bulunmaktadır. Özellikle tatil köylerinde bulunan havuzlar her ne kadar düzenli olarak temizlense ve dezenfekte edilse de havuza giren çocuklar risk altında.

Havuzları kullanan 7 yaşından 80 yaşına kadar bireylerin bir arada bulunması ve yoğunluk sebebiyle özellikle çocuklar büyük risk altında. Bazı bakterilerin yetişkin insanları çok fazla etkilememesi, aynı durumun çocukları etkilemeyeceği anlamına gelmiyor.

Özellikle kalabalık havuzlardan çocukların uzak tutulması gerekmektedir. Sıcak hava ile beraber enfeksiyon kapan çocukların geçirecekleri ateşli hastalığın tedavisi çok güç şartlarda yerine getirilmektedir. Özellikle Alanya Devlet Hastanesindeki yoğunluk dikkate alındığında alınması gereken tedbirlerin önemi bir kere daha ortaya çıkmaktadır.

Alanya Gazetesi/ ÖZEL HABER