Alanya'da o etkinlikler iptal edildi

Alanya'da o etkinlikler iptal edildi
Son zamanlarda Turizm sezonundaki dengesizlik tüm uzmanları şaşkınlığa düşürdü. İşte bu dengesizlik sebebiyle Alanya'da planlanan bazı etkinlikler yapılamayacak.

Ülkemize gelen turist sayısı ve havaalanlarındaki yoğunluk ayrıca tesislerdeki doluluk sayısı bu yıl çok yüksek seviyelerde seyretmektedir. Ancak Turizm tesislerinin dışındaki pahalılık sebebiyle birçok organizatör düzenlemiş olduğu takvim neticesinde, çok sayıda ünlü sanatçının konserini tatil bölgelerinde yaz sezonu için planlamıştı.

Ancak yapılan araştırmalar neticesinde ve daha önce sezon içerisinde planlanan etkinliklere katılım durumu dikkate alındığında birçok etkinlik daha konser posteri bastırılamadan iptal edildi. Gelen turistler tarafından yapılan etkinlikler çok pahalı olarak nitelendirildiği için söz konusu etkinlikler daha görücüye çıkmadan iptal ediliyor.

Bunun en bariz örneğini turizm sezonunun en hareketli bölgelerinden olan Bodrum'da gördük. Bodrum'da planlanan ünlü sanatçıların konserleri pahalılık sebebiyle 20 kişilik rezervasyonun üzerine çıkamadı. Bu da içinde bulunduğumuz turizm sezonunu bir önceki turizm sezonlarından ayıran en önemli farklardan biri olarak göze çarpmaktadır. Anlayacağınız turistler bu sene tesislerinden dışarıya çıkıp para harcama niyetinde değiller.

Alanya Gazetesi / ÖZEL HABER